Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2014. Dani Alves o odejściu Xaviego: "To niemożliwe. Nie rozumiem tego?.

Po meczu Brazylia - Meksyk (0:0) Dani Alves został zapytany o spodziewane odejście z Barcelony Xaviego. Brazylijczyk nie potrafił ukryć rozczarowania. - Nie mogę w to uwierzyć. Jeśli odejdzie Xavi, który jest symbolem Barcelony, będzie mógł odejść każdy. Nie rozumiem tego. Zszokowaliście mnie - powiedział Alves.

W nadchodzącym sezonie najbardziej utytułowany hiszpański piłkarz zagra prawdopodobnie w lidze katarskiej. We wtorek Dan Petrescu, były szkoleniowiec Wisły Kraków, obecnie pracujący w Al Arabi, powiedział, że "Generał" będzie jego podopiecznym. Po meczu Brazylia - Meksyk (0:0) dziennikarze poprosili o komentarz do tej sytuacji klubowego kolegę Xaviego Daniego Alvesa. Reprezentant Brazylii nie potrafił ukryć rozczarowania.

- Nie mogę w to uwierzyć. Żartujecie, prawda? Tak nie może być. Nie Xavi. To pewne? Xavi nie może odejść z Barcy - powiedział Alves. Brazylijczyk dodał, że "Generał" to fundamentalny piłkarz dla stylu i tożsamości Barcelony.

- Jeżeli odejdzie Xavi, który jest symbolem Barcelony, będzie mógł odejść każdy. Nie rozumiem tego. Zszokowaliście mnie - dziwił się Alves.

Brazylijczyk został również zapytany o swoją przyszłość. Od kilku tygodni mówi się o jego przenosinach do Paris Saint-Germain. - Mam nadzieję, że zostanę na Camp Nou. Sądzę, że tak, ale informacją o Xavim sprawiliście, że jestem poruszony - zakończył 31-latek.

Więcej o: