Mundial 2014. Hiszpania - Chile. Jak zagrali w pierwszym meczu? [STATYSTYKI]

Mało kto mógł to przewidzieć, ale już drugi mecz przeciwko Chile jest dla Hiszpanów spotkaniem o być albo nie być na mundialu. Po wstydliwej porażce z Holandią, obrońcy tytułu zostali postawieni pod ścianą. Chile tymczasem pewnie pokonało Australię i do drugiego meczu podchodzi w komfortowej sytuacji. Relacja Z Czuba i na żywo z hitowego meczu grupy B w Sport.pl o godz. 21. A jak wygląda porównanie statystyk obu zespołów z pierwszych spotkań?

Hiszpania - Chile. Statystyki z pierwszych meczówHiszpania - Chile. Statystyki z pierwszych meczów Przemysław Piotrowski

- Wiemy, o co gramy i z kim gramy. Liczy się tylko zwycięstwo - mówi przed meczem z Chile Cesc Fabregas, który według ekspertów wybiegnie dziś w podstawowym składzie Hiszpanii. Obrońcy tytułu po wysokiej porażce w swoim pierwszym meczu na mundialu, nawet w przypadku zwycięstwa w dwóch kolejnych spotkaniach nie będą pewni awansu do 1/8 finału. Wszystko przez fatalny w tej chwili bilans bramkowy drużyny Vicente del Bosque'a, który na finiszu rozgrywek grupowych może być decydujący.

Chilijczycy, którzy mieli dużo niżej notowanego rywala w pierwszym mundialowym starciu, nie zawiedli. Piłkarze Jorge Sampaoliego pewnie pokonali Australijczyków, mając przez całe spotkanie zdecydowaną przewagę.

żródło statystyk: FIFA.com

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.