Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. Irańczycy nie mogą wymieniać się koszulkami

Zazwyczaj po meczach piłkarze wymieniają się koszulkami. Graczom Iranu podczas mundialu 2014 tego robić nie wolno. - Piłkarze nie dostali koszulek na każdy mecz. Muszą być oszczędni - stwierdził szef federacji (FFI) Ali Kafaschian, powołując się na problemy finansowe.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

Dla Irańczyków, którzy rzadko mierzą się z rywalami z Europy czy Ameryki Południowej, mundial to doskonała okazja, by mieć fantastyczną pamiątkę z turnieju. Im jednak pamiątek zbierać nie wolno, bo sami nie mają co rywalom oddać. Mają ograniczoną liczbę strojów na turniej.

- Piłkarze nie dostali koszulek na każdy mecz. Muszą być oszczędni - stwierdził szef federacji (FFI) Ali Kafaschian, powołując się na problemy finansowe. Media podkreślają, że Iran może zarobić na udziale w mundialu przynajmniej 8 milionów dolarów, a koszulka kosztuje ok. 50 dolarów.

Co więcej, zawodnicy reprezentacji Iranu skarżą się na słaby materiał, z jakiego wykonano stroje. Rezerwowy bramkarz Ali-Resa Haghighi powiedział, że jego koszulka skurczyła się po praniu o dwa rozmiary. W odpowiedzi usłyszał, że zapewne ustawił złą temperaturę wody.

W pierwszym spotkaniu w grupie F Iran zremisował z Nigerią 0:0. Kolejnymi przeciwnikami będą Argentyna (21 czerwca w Belo Horizonte) oraz debiutująca w MŚ Bośnia i Hercegowina (25 czerwca w Salvadorze). Trudno sobie wyobrazić, by gracze Iranu odmówili sobie okazji do wymiany koszulkami z gwiazdami Ligi Mistrzów jak Messi czy Di Maria. Tylko w czym potem będą grać?

Więcej o: