MŚ w piłce nożnej 2014 nadal bez remisu. Pierwszy raz od 80 lat!

Pierwszy raz od 1934 roku w pierwszych dziewięciu meczach mundialu nie padł żaden remis. Dziewiąte zwycięstwo z rzędu to dzieło Szwajcarów, który ograli Ekwadorczyków 2:1.

Pierwszy remis na MŚ w Brazylii był blisko - do 93. minuty w meczu Szwajcaria - Ekwador utrzymywał się wynik 1:1. Tuż przed końcem spotkania Haris Seferović dał Szwajcarom zwycięskiego gola i na tegorocznych mistrzostwach świata nadal nie widzieliśmy podziału punktów.

W 1934 roku we Włoszech pierwszy remis padł dopiero w 12. meczu. W ostatnim ćwierćfinale (w turnieju brało udział 16 reprezentacji, rozgrywki zaczynały się od 1/8 finału) gospodarze zremisowali z Hiszpanami 1:1. Następnego dnia mecz powtórzono, tym razem kadra Azzurrich wygrała 1:0 i awansowała do półfinału. Włosi ostatecznie zdobyli wtedy mistrzostwo świata, w finale ogrywając Czechosłowację.

W 1990 roku (również we Włoszech) w pierwszych ośmiu meczach również nie padł remis. Dopiero w dziewiątym spotkaniu Anglicy podzieli się punktami z Irlandią (1:1)

Czy pierwszy remis na brazylijskim mundialu zdarzy się już dzisiaj? Przed nami mecze, w których łatwo wskazać faworytów. Francuzi zmierzą się z Hondurasem (21.00), a Argentyńczycy z Bośnią i Hercegowiną (24:00). Relacja na żywo z obu spotkań w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

Więcej o: