- Cristiano Ronaldo na 100 proc. zagra z Niemcami - twierdzi Eduardo

Bramkarz Portugalii Eduardo zapewnia, że Cristiano Ronaldo trenuje już na pełnych obrotach. Piłkarz Realu czuje się bardzo dobrze i jest na 100 proc. pewne, że zagra w meczu z Niemcami. Hit grupy G odbędzie się w poniedziałek o godz. 18.

Obawy o stan zdrowia Ronaldo pojawiły się w czwartek, gdy skrócił czwartkowy trening na stadionie w Campinas i opuścił boisko, mając lewy staw kolanowy owinięty torbą pełną kostek lodu. Teraz, jak zapewnia Eduardo, piłkarz trenuje już bez żadnych obciążeń i będzie gotowy na spotkanie z Niemcami.

- Z Cristiano jest już w porządku. Trenuje bez problemów i na pełnych obrotach. Jesteśmy przekonani, że będzie przygotowany na 100 proc.t, by nam pomóc, i zagra świetne spotkanie - powiedział bramkarz w rozmowie z dziennikarzami po treningu.

KONKURS! Zobacz decydujące mecze MŚ w niezwykłej jakości!

- Jesteśmy zespołem, mamy wielu świetnych piłkarzy i nikt nie wygrywa w pojedynkę, jednak z Cristiano oczywiście będzie nam łatwiej... Rozmawiamy tutaj o najlepszym piłkarzu na świecie - dodał Eduardo.

W czwartek Ronaldo trenował z zespołem tylko przez niespełna 20 minut. Później złożył autografy dla fanów na kilku koszulkach z własną podobizną i zakończył zajęcia. Siedział na ławce i obserwował poczynania zespołu. W sobotę rano biegał już po boisku, a później trenował z zespołem.

Zobacz fantastyczne futbolowe animacje historycznych chwil

Więcej o: