Mundial 2014. Fetfadzidis. Talent na ławce Grecji

Przed pierwszym meczem Grecji na mundialu najwięcej mówi się o Kostasie Mitroglou, w którym wielu ekspertów widzi lidera drużyny Fernando Santosa. Warto jednak zwrócić uwagę również na 23-letniego Giannisa Fetfatzidisa, ofensywnego pomocnika, który nawet jeśli zacznie mecz z Kolumbią na ławce rezerwowych, po wejściu na boisku może zrobić różnicę. Mecz Kolumbia - Grecja od 18 w Relacji Z Czuba i na żywo w Sport.pl.

Fetfadzidis jest wychowankiem Olympiakosu Pireus, gdzie pierwsze kroki stawiał jako jedenastolatek. W dorosłej drużynie zadebiutował mając niespełna osiemnaście lat i to od razu w meczu Ligi Mistrzów. Trener dorosłej kadry Grecji sięgnął po niego rok później.

Utalentowany pomocnik ojczyznę opuścił latem 2013 roku, przenosząc się do Genui, gdzie w debiucie zaliczył całkiem udany sezon. Grek wystąpił aż w 31 meczach, choć najczęściej wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Potrafił jednak wykorzystać nawet kilkuminutowy pobyt na boisku, by pokazać się z dobrej strony. Tak było m.in. w ostatnim meczu sezonu przeciwko Romie, w którym wszedł z ławki w 69. minucie, by zdobyć zwycięską bramkę.

 

Według greckiego blogera ESPN Chrisa Paraskevasa, Fetfadzidis już w meczach towarzyskich przed mundialem pokazał nietuzinkowe umiejętności i głód gry. 23-latek prezentuje ponadto coś, czego najczęściej brakuje reprezentacji Grecji - nieprzewidywalność.

Giannis Fetfatzidis mecz z Kolumbią (start o 18:00) rozpocznie na ławce rezerwowych, ale jeśli pojawi się na murawie, na pewno wiele wniesie do gry swojej drużyny.

Więcej o: