Mundial 2014. Hiszpania - Holandia 1:5. Van Persie: Chcę już zobaczyć powtórki z tego meczu!

W pierwszym meczu grupy B Holandia rozbiła Hiszpanię aż 5:1. Dwa gole, w tym jednego przepięknego po strzale ?szczupakiem?, zdobył Robin van Persie. - Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak muszą cieszyć się kibice w Holandii. Ja nie mogę się doczekać, aż zobaczę powtórki z tego meczu - powiedział napastnik Manchesteru United.

Czytaj relację z nieprawdopodobnego meczu Holandii z Hiszpanią

- Ten wynik to spełnienie marzeń. Trudno mi wytłumaczyć tak wysokie zwycięstwo, i nawet nie chcę. To, co się stało, było po prostu fantastyczne - powiedział po meczu van Persie.

Holenderski snajper najpierw strzelił wyrównującego gola po fantastycznym, lobującym "szczupaku" tuż przed przerwą. Drugiego gola zdobył przy wyniku 3:1, po tym jak wykorzystał błąd w przyjęciu piłki przez Ikera Casillasa. Pozostałe bramki strzelali Arjen Robben (dwie) i Stefan de Vrij. Zdaniem van Persiego właśnie gol tego ostatniego na 3:1 był najważniejszy. - To była kluczowa bramka, która na Hiszpanów podziałała jak walnięcie młotem - stwierdził.

- Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak muszą cieszyć się w Holandii. A ja nie mogę się doczekać, aż zobaczę powtórki z tego meczu. Ale radość nie może trwać za długo. Jutro będziemy już się skupiać tylko na kolejnym meczu, z Australią - zakończył van Persie.

Mecz Holandii z Australią w środę o godzinie 18.

Więcej o:
Copyright © Agora SA