Mundial 2014. Del Bosque: "Moja drużyna nie jest stara, tylko dojrzała".

- Dużo mówi się o wieku moich piłkarzy. Moja drużyna nie jest stara, tylko dojrzała - powiedział na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente del Bosque. Mecz Hiszpania - Holandia już dziś o godz. 21. Transmisja zCzuba i na Sport.pl.

W kadrze "La Roja" znajduje się aż siedmiu piłkarzy, którzy przekroczyli 30. rok życia. Vicente del Bosque uważa, że to nie wada, lecz atut jego ekipy.

- Nie wydaje mi się, żeby można było mówić o nas jak o weteranach. Jesteśmy dojrzali. Mamy kilku piłkarzy po trzydziestce, ale to nie problem. Jesteśmy w dobrej formie i nie obawiamy się o nasz występ w Brazylii - powiedział del Bosque.

- Dysponujemy nieco zmienioną drużyną. Około 30 procent naszej ekipy to nowi chłopcy, którzy niedawno wygrali mistrzostwa Europy U21 - dodał były szkoleniowiec Realu Madryt.

"Sfinks" został również zapytany o wpływ słabszej dyspozycji piłkarzy Barcelony w poprzednim sezonie na grę "La Roja". - Nie ma bezpośredniego związku pomiędzy formą Barcy a formą reprezentacji - uciął del Bosque.

Vlogerzy Sport.pl o meczu Hiszpania - Holandia

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.