Mundial 2014. Ronaldo: "Jestem gotowy na 100 procent"

- Jestem gotowy na 100 procent. Na pewno zagram z Niemcami - powiedział portugalskiej telewizji Cristiano Ronaldo. Podczas czwartkowego treningu w Campinas kapitan "Seleccao" uczestniczył jedynie w rozgrzewce z elementami rozciągania. Kiedy pozostali piłkarze rozpoczynali zajęcia z piłkami, Ronaldo zszedł z boiska z obłożonym lodem kolanem. Resztę zajęć oglądał z ławki rezerwowych.

W krótkiej rozmowie z telewizją portugalską Cristiano Ronaldo zapewnił, że zagra w pierwszym meczu fazy grupowej z Niemcami. Jednak wątpliwości kibiców "Seleccao" nie zostały rozwiane. Spośród trzech sparingów Portugalii przed mundialem zagrał tylko w jednym (66 minut w wygranym 5:1 meczu z Irlandią). Kilka dni temu skrzydłowy Realu Madryt zapewniał, że czuje się dobrze i będzie gotowy na poniedziałkowe spotkanie z Niemcami. Ponoć trenował już normalnie jednak w czwartek problemy zdrowotne wróciły.

Piłkarz Realu Madryt uczestniczył jedynie w rozgrzewce. Kiedy pozostali zawodnicy rozpoczynali ćwiczenia z piłkami, Ronaldo zszedł z boiska z obłożonym lodem kolanem. Resztę treningu obserwował z ławki rezerwowych.

Początek wielkiego piłkarskiego święta! [ZDJĘCIA]

Więcej o: