Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2014. TVP nie pokazała ceremonii otwarcia

Przez problemy techniczne TVP nie pokazała ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2014 tłumacząc to problemami technicznymi w całej Europie. Początek pierwszego meczu turnieju, Brazylia - Chorwacja, o godz. 22. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE!

Już jest nowa aplikacja Sport.pl LIVE na Androida! Sprawdź >>

Ceremonia otwarcia rozpoczęła się kilkanaście minut po godz. 20. Widzowie TVP jej nie zobaczyli. Prowadzący studio Jacek Kurowski powiedział, że ceremonii otwarcia w TVP nie pokaże, bo w całej Europie są problemy techniczne, nie dociera sygnał z Brazylii. Kurowski podał widzom TVP nie do końca sprawdzone informacje, bo kibice m.in. w Anglii, Hiszpanii, Irlandii i Niemczech mogli ceremonię oglądać, o czym można było przeczytać na Twitterze.

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem TVP. - Kłopoty były po stronie brazylijskiej, zawiodło łącze światłowodowe, z którego korzystamy. Podobne kłopoty miały inne telewizje, również obsługiwane w ten sposób - mówi rzecznik.

Kraje, które korzystają z sygnału satelitarnego, nie miały tych problemów. Awaria światłowodu jest już usunięta, mecz na pewno pokazany będzie bez przeszkód.

Widzowie TVP zobaczyli z opóźnieniem zmontowane fragmenty ceremonii. Polscy kibice zamiast występu artystów, przez cały czas słuchali dyskusji ekspertów w studio. Ceremonia otwarcia w leciała w tle na dużym ekranie w trakcie studia. Kibice dali wyraz swojemu niezadowoleniu m.in. na Twitterze:

Co szósty piłkarz na mundialu pracuje w Anglii, urodzonych Francuzów są aż dwie kadry. Co można wyczytać ze składów

Więcej o: