MŚ 2014. Blatter proponuje powtórki wideo

Przewodniczący FIFA Sepp Blatter zaproponował na przedmundialowym kongresie FIFA wprowadzenie powtórek wideo. Każdy trener mógłby dwukrotnie podczas trwania meczu poprosić o ?system challenge?. Na razie nie zdradził szczegółów dotyczących tego innowacyjnego pomysłu.

Blatter jest prezydentem FIFA od 1998 roku, a kolejne wybory odbędą się w maju 2015 roku. Szwajcar powiedział: "Mój mandat kończy się 29 maja 2015, ale moje misja nie", co może oznaczać, że będzie ubiegał się ponownie o najważniejsze stanowisko w FIFA.

Jego największym rywalem będzie z pewnością Michel Platini. Wcześniej swoją kandydaturę zgłosił Francuz Jerome Champagne, który był jednym z najbliższych współpracowników Blattera.

Szef FIFA wprowadził już pewne innowacje na mundial w Brazylii. Sędziowie w trakcie meczów będą mogli korzystać ze specjalnego sprayu do wyznaczania linii muru przy rzucie wolnym. Na wyznaczonej sprayem linii stają zawodnicy. Aerozol ma za zadanie zdyscyplinować obrońców, by nie zmieniali ustawienia muru. Był testowany na przełomie czerwca i lipca na mistrzostwach świata drużyn do lat 20 w Turcji, a następnie w czempionacie U-17. Sędziowie bardzo pozytywnie ocenili eksperyment.

Początek walki o władzę?

Zobacz wideo
Więcej o: