UEFA przeprowadziła roast Seppa Blattera. Europa chce odejścia szefa FIFA

Reprezentanci Unii Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) poinformowali szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Seppa Blattera, że oczekują, iż w przyszłym roku opuści stanowisko. - FIFA ma szefa. Jesteś za to wszystko odpowiedzialny. Ludzie już nie traktują cię serio - miał słyszeć Blatter za zamkniętymi drzwiami

Dla Blattera takie chłodne przyjęcie to coś nowego - federacje z innych kontynentów stoją za nim murem i zachęcają 78-letniego Szwajcara do kandydowania w przyszłym roku na piątą kadencję. Mimo skandali i negatywnego nastawienia kibiców.

We wtorek za zamkniętymi drzwiami odbyło się spotkanie Blattera z przedstawicielami 54 europejskich federacji, choć jeden z delegatów określił je mianem "grillowania" Blattera. Członek komitetu zarządzającego UEFA Michael van Praag i przewodniczący angielskiego związku (FA) Greg Dyke wprost przekazali Blatterowi, że nie powinien wysuwać swojej kandydatury w przyszłorocznych wyborach.

- Ludzie łączą FIFA z korupcją i przekupstwami oraz wszelkiego rodzaju sieciami powiązań - powiedział dziennikarzom Van Praag. - FIFA ma szefa, to znaczy, że to ty jesteś za to odpowiedzialny - miał powiedzieć Blatterowi szef holenderskiej federacji. - Ludzie już nie traktują cię serio.

Van Praag twierdzi, że nie był to atak personalny i nie chciał odpowiadać na pytanie, czy może być ew. kontrkandydatem wysuniętym przez UEFA.

Członkowie UEFA przypomnieli Blatterowi, że w marcu 2011 r. obiecywał, że ta czteroletnia kadencja będzie jego ostatnią.

Następnie ustawili się do Blattera z długą listą skarg: na sprawy związane z mundialem w Katarze i krytykowanie europejskich mediów za publikacje nt. oskarżeń o korupcję w FIFA (w poniedziałek Blatter spotkał się z delegatami z Azji i Afryki, i obwiniał europejskie media, sugerując przy tym, że za ich artykułami stoi... rasizm).

- Greg Dyke zaznaczył, że to niedopuszczalne wypowiedzi - powiedział prezydent niemieckiej federacji, Wolfgang Niersbach, który zaprzecza, jakoby to on mógł być kandydatem UEFA.

Od dawna naturalnym kandydatem na następcę Blattera wydawał się szefujący UEFA Michel Platini. Francuz ma we wrześniu zadecydować, czy stanie naprzeciw swego byłego mentora.

Dla kogo oni grają? Fanny Neguesha - dziewczyna Balotellego [KLIKNIJ]

Czy Blatter powinien ustąpić ze stanowiska?
Więcej o: