MŚ 2014. Trener reprezentacji Argentyny: Messi wymiotuje ze stresu

Wciąż nie wiadomo, dlaczego Leo Messi wymiotuje na boisku. - Nerwy. Sądzę, że w tych chwilach chodzi przede wszystkim o niepokój - powiedział trener reprezentacji Argentyny Alejandro Sabella. - Nie wiem, co to. A przeszedłem już tysiąc badań - komentuje gwiazda Barcelony

Do wygrania Xbox 360 i wiele innych nagród! Stwórz drużynę już dziś i Wygraj Mundial ?

- Nerwy. Sądzę, że w tych chwilach chodzi przede wszystkim o niepokój. Trudno jest pozostać spokojnym - taką hipotezę przed odlotem do Brazylii na mundial wysunął Sabella.

Messi zwymiotował po niecałych dziesięciu minutach sparingu Argentyna - Rumunia w marcu.

- Coś jest nie w porządku - komentował ówczesny trener Barcy Gerardo Martino. Dodał jednak, że to nie ma wpływu na grę Argentyńczyka.

W sobotnim meczu towarzyskim ze Słowenią Messi chyba chciał to udowodnić, bo strzelił gola... cztery minuty po tym, jak zwymiotował po raz kolejny w ostatnich tygodniach.

Podobna sytuacja miała zresztą miejsce w 2011 r., w meczu o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt.

Sztab medyczny wicemistrza Hiszpanii nie jest w stanie odnaleźć przyczyn. Podobnie lekarze reprezentacji Argentyny. I sam Messi. Zawodnik twierdzi, że przydarza mu się to na treningu, podczas meczów, a nawet w domu. Ale bardzo mu to nie doskwiera.

- Nie wiem, co to. A przeszedłem już tysiące badań. Robi mi się niedobrze do tego stopnia, że prawie wymiotuję. A potem przestaje - mówił Messi telewizji TyC Sports.

Wielu Argentyńczyków uważa, że Messi, który opuścił ojczyznę w wieku 13 lat, nie zostawia na boisku serca, gdy gra dla zespołu narodowego. Messi przyznaje, że to bardzo go boli.

- Argentyna to mój kraj, moja rodzina, mój sposób wyrażania siebie - powiedział ostatnio dziennikowi "Marca". - Zmieniłbym całą moją sportową historię, byle moi rodacy byli szczęśliwi.

 
Czy sądzisz, że to nie ma wpływu na grę Messiego?
Więcej o: