Wygraj Mundial. Drużyna Sport.pl wchodzi do gry

Grad bramek w grupie C, dominacja Argentyny w grupie F i odrodzenie Leo Messiego - to są warunki powodzenia drużyny Sport.pl w pierwszej fazie gry Wygraj Mundial.

Tadeusz KądzielaTadeusz Kądziela Fot. Jacek Dymkowski Na początek muszę ostrzec: nie jestem piłkarskim ekspertem. Lekkoatletyka, biathlon czy tenis interesują mnie znacznie bardziej, ale może właśnie dlatego, by emocjonować się każdym meczem mundialu potrzebuję gry takiej jak Wygraj Mundial. Z przyjemnością więc założyłem skład pod flagą Sport.pl.

Jak powstawała moja drużyna? Zacząłem od analizy grup mundialu. W większości są po 2-3 mocne drużyny, które powinny toczyć wyrównane boje. Urugwaj, Włochy czy Anglia? Holandia czy Hiszpania? Portugalia czy Niemcy? Postanowiłem omijać trudne tereny i poszukać mniej ryzykownych typów.

Bardzo podoba mi się grupa C, bez zdecydowanego faworyta. Poza Grekami, grającymi ostrożnie i z zachowaniem taktycznego porządku, są drużyny, które powinny strzelać sporo bramek. Stąd obecność w mojej drużynie Didiera Drogby , Shinjiego Kagawy i Keisuke Hondy , oraz Jamesa Rodrigueza .

Nie mogłem się zdecydować na jednego z Japończyków, wziąłem więc obu, licząc, że któryś z nich będzie miał udział przy każdym z goli Japończyków. Rodriguez może być dla Kolumbii tym, kim dla Chile jest Alexis Sanchez, ale jest od niego tańszy i rywali ma na papierze słabszych.

Do mojej drużyny wziąłem też Argentyńczyków i Francuzów, bo są zdecydowanymi faworytami swoich grup. Mogą wygrać po trzy mecze, liczę też, że zachowają czasem czyste konto. Mój wybór padł na Oliviera Giroud , skuteczniejszego i tańszego od Karima Benzemy, oraz Blaise'a Matuidiego , który powinien kompletować asysty, a i gola strzelić może.

Z Argentyny (zagra z Bośnią i Hercegowiną, Nigerią i Iranem) wziąłem bramkarza Sergio Romero i obrońcę Marcosa Rojo , oraz... Messiego . Po stworzeniu wstępnego składu wyszło mi, że oszczędzając na rezerwowych, mogę pozwolić sobie na jedną z gwiazd. Liczę, że po słabszym sezonie w Barcelonie Argentyńczyk znów błyśnie w Brazylii.

Moją obronę uzupełniają doświadczony Daniel van Buyten , Mauricio Isla i Per Mertesacker . Belgowie powinni tracić mało goli i pewnie wyjść z grupy, Isla po pierwszym meczu z Australią trafi raczej na ławkę, za to zmieni go po spotkaniu z Portugalią filar niemieckiej defensywy.

Skład uzupełniają: jeden z najtańszych bramkarzy - Ben Foster, jeden z najtańszych obrońców - Irańczyk Ehsan Hajsafi i najtańszy pomocnik - Mehdi Mostefa. Jak łatwo się domyślić, nie przewiduję wstawiać ich do składu, są to wybory, które umożliwiają mi zmieszczenie się w budżecie.

Oto i drużyna. Zostało mi 0,5 miliona i zaczęła się gonitwa myśli. Może jednak Hugo Lloris zamiast Romero? Albo Romelu Lukaku w miejsce Giroud? Albo Thibaut Courtois na bramkę i za zaoszczędzony milion wstawić Philippa Lahma za Mertesackera?

Koniec, jeśli nie będzie kontuzji, to przed pierwszą kolejką zmian nie będzie. A potem - zobaczymy. Przed każdą kolejką można dokonać dwóch transferów, wystarczy, by odświeżyć skład.

Na koniec cel dla drużyny: pokonać prawdziwych ekspertów, czyli Pawła Wilkowicza i Michała Zachodnego . Mam szansę? Piszcie w komentarzach i na specjalnym profilu gry na Facebooku .

Stwórz swój skład i WYGRAJ MUNDIAL

Więcej o: