MŚ 2014. Ribery może nie pojechać na mundial

Kluczowy piłkarz reprezentacji Francji Franck Ribery może nie pojechać na rozpoczynające się 12 czerwca mistrzostwa świata. Pomocnik Bayernu Monachium wciąż narzeka na problemy z plecami, które dokuczały mu przez większość sezonu.

Ribery przeszedł w sobotę szczegółowe badania w jednym z paryskich szpitali, nie wiadomo jednak, jaki był ich wynik. Piłkarz dołączył już do kadry przygotowującej się do mundialu, jednak jego występ w niedzielnym meczu towarzyskim z Paragwajem jest wykluczony.

Opiekun "Les Bleus" Didier Deschamps do poniedziałku ma ogłosić ostateczny skład na MŚ i wtedy wyjaśni się, czy Ribery poleci do Brazylii. - Wszystko zależy od tych bólów pleców - powiedział trener w rozmowie z "L'Equipe". - Nie wchodząc jednak w medyczne szczegóły, robimy wszystko, by doprowadzić jego plecy do jak najlepszego stanu - dodał.

Ribery opuścił już wtorkowy sparing z Norwegią na Stade de France, a sztab chce go przywrócić do zdrowia przed ostatnim meczem, jaki Francja zagra przed MŚ - w niedzielę 8 czerwca z Jamajką. Pierwszy mecz na mundialu Francja zagra 15 czerwca z Hondurasem.

Pitbull, Shakira, nawet Ricky Martin - hity na mundial!

Więcej o: