Grzeczny chłopiec, wielki zawodnik - Edison Cavani

Edison Cavani od najmłodszych lat podporządkował swoje życie futbolowi. Pochodzi ze sportowej rodziny. Zarówno jego starszy brat Walter, jak i młodszy Christian są piłkarzami. Od dziecka kochał przyrodę. Uwielbiał kempingi pod gołym niebem, polowania i łowienie ryb. Ubóstwiany w Neapolu, gdzie jego imieniem nazwano rodzaj pizzy i markę ciastek. Kiedy odchodził do PSG, wykupił całą stronę w ?Corriere dello Sport?, aby podziękować kibicom Napoli za wspólnie spędzone lata.

Cavani to najdroższy zawodnik w historii Urugwaju i Ligue 1. Paryski zespół zapłacił za niego 64 miliony euro, co jest piątym najwyższym transferem wszech czasów. Były napastnik Napoli to król strzelców Serie A z sezonu 2012/13. Wspólnie z drużyną narodową wygrał Copa America w 2011 roku.

Przede wszystkim dyscyplina

Od dziecka całkowicie oddany dwóm rzeczom: piłce nożnej i edukacji. W szkole pilny uczeń. - Od zawsze powtarzałem Edisonowi, że w życiu oprócz futbolu bardzo ważny jest rozwój samego siebie. Jaki bowiem jest sens bycia gwiazdą na boisku, a poza nim nikim - tłumaczył ojciec Cavaniego Luis.

Już od dziecka wiedział jednak, że piłka nożna to całe jego życie. Był gotów poświęcić się jej w całości, byleby tylko odnieść sukces. Jako nastolatek nie interesowały go nocne imprezy. Wolał położyć się wcześniej, żeby rano być wyspanym i dać z siebie wszystko na treningu.

Na początku swojej profesjonalnej kariery w Danubio FC nie sprawdzał się, jako napastnik, marnując mnóstwo okazji strzeleckich. Dzięki ciężkiej pracy z trenerem Matosasem udało mu się jednak przekształcić w jednego z najlepszych snajperów na świecie.

Ten czas

W reprezentacji Urugwaju nie rozegrał jeszcze swojego wielkiego turnieju, będąc w cieniu Diego Forlana i Luisa Suareza. Ostatnie występy jednak pokazały, że w najważniejszych momentach, jest w stanie wziąć na siebie ciężar gry i rozstrzygnąć losy meczu. Czy w Brazylii uda mu się być tą największą gwiazdą drużyny narodowej?

Więcej o:
Copyright © Agora SA