MŚ 2014. Falcao nie zagra na mundialu. Kolumbia bez szans?

Kolumbijski supersnajper Radamel Falcao nie zagra na mistrzostwach świata w Brazylii - przekazał hiszpańskiej agencji EFE lekarz piłkarza Jose Carlos Noronha. Zawodnik AS Monaco zerwał więzadła krzyżowe w kolanie podczas pucharowego meczu z Monts (3:0).

27-letni napastnik doznał kontuzji w 40. minucie rozegranego w środę meczu. Po wślizgu Sonera Erteka padł na murawę i został zniesiony na noszach.

Na oficjalnej stronie AS Monaco można przeczytać, że piłkarz "zerwał więzadła krzyżowe w lewym kolanie" i że "w najbliższych dniach przejdzie operację".

Tak ciężka kontuzja wyklucza udział piłkarza na mistrzostwach świata w Brazylii. Lekarz dr Jose Carlos Noronha, który zajmuje się piłkarzem, przekazał hiszpańskiej agencji EFE, że powrót do sportu nastąpi nie wcześniej niż za pół roku. A tym samym zawodnik nie zagra na mundialu.

Noronha to jeden z największych specjalistów od tego typu urazów na świecie. Leczył m.in. takich piłkarzy, jak Pepe, Arjen Robben, Ashley Cole, czy Ricardo Calvalho. Niedawno wydał książkę, w której opisywał swoje doświadczenia związane z podobnymi kontuzjami.

Kontuzja Falcao jest dramatem nie tylko dla samego piłkarza, ale i całej Kolumbii. Napastnik AS Monaco jest największą gwiazdą reprezentacji tego kraju, która typowana była na czarnego konia mistrzostw. W eliminacjach strzelił dziewięć bramek. To 1/3 wszystkich goli zdobytych przez Kolumbię, która zajęła drugie miejsce za Argentyną. Więcej od niego bramek w tych eliminacjach zdobyli tylko Lionel Messi (10) i Luis Suarez (11).

W grupie na mundialu Kolumbia zagra z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Japonią i Grecją.

Co osiągnie Kolumbia bez Falcao na MŚ?
Więcej o: