MŚ 2014. Francuska prasa: Szacunek! Koszmar zmienił się w sen

Ta drużyna nie miała nic wspólnego z tą, która w piątek przegrała 0:2 w Kijowie. Taki zespół chcielibyśmy oglądać częściej - czytamy we francuskiej prasie po awansie ?Trójkolorowych? na MŚ w Brazylii.

Zobacz okładki gazet po awansie Francji na MŚ >>

Po pierwszym meczu barażowym, w którym Ukraina pokonała u siebie Francuzów 2:0, wydawało się, że "Trójkolorowych" zabraknie na mundialu w Brazylii. Ale w rewanżu na Stade de France podopieczni Didiera Deschampsa zagrali fenomenalnie i rozbili Ukraińców 3:0.

"Koszmar zmienił się w sen. Ta drużyna nie miała nic wspólnego z tą, która w piątek przegrała 0:2 w Kijowie. Taki zespół chcielibyśmy oglądać częściej" - czytamy w relacji "L'Equipe", które z okładki z biegnącymi Benzemą i Matuidim na pierwszym planie krzyczy "Szacunek!".

"Francja pokonując Ukrainę 3:0, dokonała czegoś, co się do tej pory nie udało. Jeszcze żaden zespół, który pierwszy mecz barażowy przegrał 0:2, nie odrobił strat w rewanżu. Francja prezentując atrakcyjną i ofensywną grę, zapewniła sobie awans na MŚ. Raz, dwa, trzy do zera!" - krzyczy "Le Parisien" i pisze, że Francja będzie liczyć się o grze o tytuł w Brazylii.

Mniej entuzjastyczni są kibice. W sondzie na stronie internetowej dziennika "Le Parisien" ponad 83 procent respondentów uważa, że Francja nie zdobędzie mistrzostwa świata w Brazylii. Niespełna 17 procent jest innego zdania.

"Marzyliśmy, a oni to osiągnęli" - to Metro News. "Ich wygrana nad Ukrainą 3:0 to prawdziwy wyczyn. Awans na MŚ w takim stylu powinien uspokoić krytyków.

Więcej o: