M¦ 2014. Portugalska prasa: Samba Ronaldo, Ronaldo mundial

Stratosferyczny Ronaldo zapewnił mistrzostwa ¶wiata - portugalska prasa jest w euforii po genialnym meczu Cristiano Ronaldo, który zapewnił swojej reprezentacji awans na przyszłoroczne mistrzostwa ¶wiata.

Zobacz okładki portugalskich gazet >>

Reprezentacja Portugalii awansowała na mistrzostwa ¶wiata w Brazylii. W pierwszym meczu barażowym pokonała u siebie Szwecję 1:0, a w rewanżu 3:2. Gole strzelali tylko wielcy - Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović. Szwed zagrał ¶wietny mecz, ale to portugalski rywal zagrał, jakby był z innej planety.

"Colossal" - to tytuł z "O Jogo", którego tłumaczyć nie trzeba. "Stratosferyczny Ronaldo zapewnił mistrzostwa ¶wiata" - pisze portugalski dziennik sportowy.

"Portugalska drużyna narodowa jedzie na mistrzostwa ¶wiata, dzięki spektakularnemu Cristiano Ronaldo!" - czytamy w "Jornal de Noticias". Gazeta z pierwszej strony krzyczy: "Samba Ronaldo". Ronaldo strzelił wszystkie cztery gole dla Portugalii w dwumeczu, we wtorkowym spotkaniu trafił do bramki trzykrotnie. "W końcówce zakasał rękawy i zdobył dwie bramki, dzięki którym zrównał się z Paulet± na li¶cie najlepszych strzelców kadry. Obaj maj± po 47 goli".

"Ronaldo mundial" - to tytuł z Edicao Publico. Gazeta podkre¶la dokonania gwiazdy Realu Madryt, ale docenia też charakter drużyny. Przywołuje słowa trener Paulo Bento: - Pokazali¶my, że możemy grać lepiej, kiedy jeste¶my bardziej naciskani, niż kiedy mamy bezpieczn± przewagę. Stracili¶my dwie bramki ze stałych fragmentów, ale ¶wietnie na to zareagowali¶my.

Na co stać Portugalię w M¦ z Cristiano Ronaldo w takiej formie?
Więcej o: