M¦ 2014. Zlatan Ibrahimović: Na mundialu beze mnie nie będzie na co patrzeć

- Dla mnie to była prawdopodobnie ostatnia szansa, by pojechać na M¦. Jedno jest pewne: Na mundialu beze mnie nie będzie na co patrzeć, więc nie ma na co czekać - powiedział Zlatan Ibrahimović po tym, jak Szwecja straciła szanse na awans na przyszłoroczne mistrzostwa ¶wiata.

W pierwszym meczu barażowym Portugalia pokonała u siebie Szwecję 1:0, a w rewanżu 3:2. Gole strzelali tylko wielcy - Cristiano Ronaldo i Zlatan Ibrahimović.

Szwedzki gwiazdor kolejny raz pokazał, że może być groĽny nawet w sytuacjach bez wyj¶cia. W 68. minucie trafił do siatki po strzale głow±, a pięć minut póĽniej uderzył celnie z rzutu wolnego. I nagle zrobiło się 2:1 dla Szwecji, która potrzebowała już tylko jednego gola. Portugalia wytrzymała presję, a do tego odpowiedziała dwoma golami Ronaldo i przypieczętowała awans.

- Gratulacje dla Portugalii, ale oba zespoły zasłużyły na awans. Jeste¶my bardzo rozczarowali, bo nie udało nam się spełnić naszych marzeń - powiedział szwedzki gwiazdor.

- Dla mnie to była prawdopodobnie ostatnia szansa, by pojechać na M¦. Jedno jest pewne: Na mundialu beze mnie nie będzie na co patrzeć, więc nie ma na co czekać - stwierdził po meczu Ibrahimović.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Czy M¦ bez Ibrahimovicia będ± gorsze?
Więcej o: