Baraże do MŚ 2014. Portugalia wygrała ze Szwecją, Ukraina i Grecja blisko mundialu

Cristiano - Zlatan 1:0. Ronaldo dał Portugalii bardzo ważne zwycięstwo w hitowym barażu ze Szwecją, Ukraińcy 2:0 pokonali Francuzów, a Grecy pewnie ograli u siebie Rumunów. Bramki nie padły tylko w Reykjaviku.

Elektryzujący całą Europę mecz nie zawiódł, choć padł w nim tylko jeden gol. Przez niemal 90 minut Portugalczycy nacierali na bramkę Isakssona, choć klarownych sytuacji nie stworzyli zbyt wiele. Szwedzi świetnie się bronili i w końcówce meczu zaczęli wyprowadzać groźne kontry. Kolejny raz o wyniku meczu przesądził instynkt strzelecki Ronaldo - 10 minut przed końcem z prawej strony dośrodkował Veloso, Cristiano wyprzedził obrońców w polu karnym i z trudnej pozycji głową skierował piłkę do siatki.

Kilka minut później w bardzo podobnej sytuacji trafił w poprzeczkę, ale dzięki jego trafieniu to Portugalczycy są bliżej awansu do brazylijskiego mundialu. Ibrahimović w przeciwieństwie do piłkarz Realu był mało widoczny.

Nie mniej emocji doświadczyli kibice w Kijowie - w pierwszej połowie delikatną przewagę mieli Francuzi, ale to Ukraińcy stworzyli sobie groźniejsze sytuacje. Po zmianie stron po pięknej dwójkowej akcji Edmara i Zozuli do siatki trafił ten drugi. Francuzi się otworzyli, co w końcowych minutach wykorzystali gospodarze - Kościelny sfaulował w polu karnym Zozulę, a Jarmolenko podwyższył na 2:0.

Trójkolorowi przed rewanżem są w bardzo trudnej sytuacji - w Kijowie nie strzelili nawet gola, w dodatku stracili Kościelnego, który nie wytrzymał i po uderzeniu rywala w twarz zszedł z boiska z czerwoną kartką. Ukraińcy we wtorek zagrają bez Kuczera, który także nie dokończył meczu po drugiej żółtej kartce.

Blisko awansu na mundial są także Grecy, którzy na własnym boisku ograli Rumunów. Dwie bramki dla podopiecznych Fernando Santosa strzelił Mitroglou, jedną dołożył Salpingidis. Dla Rumunów trafił Stancu.

Nadal w grze jest fenomenalna w tych eliminacjach Islandia. Gospodarze skutecznie bronili się przez cały mecz przed naporem Mandżukicia, Modricia i spółki, choć od 50. minuty grali w dziesiątkę. Jeśli bramkowo zremisują w Chorwacji, pojadą na mundial.

Rewanże odbędą się we wtorek. Multirelacja w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE

Wyniki barażów:

Islandia - Chorwacja 0:0 (0:0)

Portugalia - Szwecja 1:0 (1:0) Bramka: Ronaldo

Ukraina - Francja 2:0 (0:0). Bramki: Zozula, Jarmołenko

Grecja - Rumunia 3:1 (2:1). Bramki: Mitroglou (dwie), Salpingidis, dla Rumunii: Stancu

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone