El. MŚ 2014. Heroiczna obrona Islandii. Chorwacja gola w Reykjaviku nie strzeliła

Islandia, grająca przez 40 minut w dziesiątkę, zremisowała w Reykjaviku z Chorwacją 0:0 w pierwszym meczu barażowym piłkarskich mistrzostw świata.

Gospodarze napędzani szaleńczym dopingiem miejscowych kibiców nie dali sobie strzelić gola lepiej wyszkolonym technicznie Chorwatom. Do tego poradzili sobie z problemami. Pod koniec pierwszej połowy z powodu kontuzji boisko opuścić musiał jeden z liderów kadry Kolbeinn Sigthorsson. A od 50. minuty grali w dziesiątkę - czerwoną kartkę za faul na wychodzącym na czystą pozycję Ivanie Perisiciu zobaczył Olafur Skulason.

Chorwaci, którzy debiutowali pod wodzą trenera Novaka Kovaca, dominowali od samego początku meczu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na broniących się ze wszystkich sił Islandczyków. Najlepszą okazję zmarnował w 83. minucie Perisic, który fatalnie przestrzelił. Dobrze bronił Hannes Halldorsson, który nie dał się pokonać ani Oliciowi, ani Eduardo, ani Perisiciowi.

Rewanż 19 listopada w Zagrzebiu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone