Diego Costa zagra w reprezentacji Hiszpanii? Del Bosque nie wyklucza

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente Del Bosque, jeszcze nie zdecydował, czy powoła do kadry Diego Costę. Napastnik Atletico Madryt dwukrotnie zagrał w reprezentacji Brazylii, lecz były to jedynie spotkania towarzyskie.

W październiku Hiszpania rozegra dwa mecze eliminacji do mistrzostw świata - z Białorusią oraz Gruzją. - Podam skład w piątek, powołam najlepszych piłkarzy. [Costa] spędził w Hiszpanii ponad pięć lat, przebywa tu od 18. roku życia. Ukształtował się jako piłkarz właśnie tutaj, lecz nie wiem, czy zostały załatwione wszystkie sprawy papierkowe. Decyzję podejmę wyłącznie w oparciu o kwestie sportowe. Jeśli go powołamy, jesteśmy niemal zobligowani, by zabrać go na mistrzostwa świata - wyjaśnia Del Bosque, który chwali formę Costy, lecz wskazał na inne opcje w ataku, jakie posiada. - Costa grał bardzo dobrze. Jest jednym z architektów obecnych wyników Atletico. Mamy jednak Iago Aspasa w Liverpoolu, Michu w Swansea i innych w Manchesterze City (Alvaro Negredo) czy Tottenhamie (Roberto Soldado) - tłumaczy selekcjoner "La Furia Roja".

Diego Costa przyjął hiszpańskie obywatelstwo w lipcu po tym, jak nie został powołany do brazylijskiej kadry na tegoroczny Puchar Konfederacji. W zeszłym tygodniu przyznał, że ciężko "byłoby odmówić" gry w reprezentacji Hiszpanii.

Więcej o: