Eliminacje mundialu. Ukraina z Anglią na remis

W meczu faworytów grupy H po przeciętnej grze padł bezbramkowy remis. Taki wynik podtrzymuje iluzoryczne szanse Polaków na awans do przyszłorocznego mundialu.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone

Obie drużyny zdawały sobie sprawę ze stawki tego meczu i nie podejmowały ryzyka. Remis bardziej pasował Anglikom, którzy po zwycięstwie z Mołdawią awansowali na pierwsze miejsce w grupie. Dlatego zespół Roya Hodgsona spokojnie czekał na ataki gospodarzy, nie angażując zbyt wielu sił w atak.

Ukraińcy polegali głównie na świetnym rozgrywającym Jewhenie Konopliance. 24-letni pomocnik Dnipra świetnie rozdzielał piłki, potrafił dokładnie dograć w pole karne, ale jego podań nie wykorzystywali Zozulia i Husiew. Z prawej strony aktywnie w akcje włączał się Fedecki. Momentami trudno było uwierzyć, że to obrońca. ich próby powstrzymywali jednak angielscy obrońcy, a jeśli zawodzili oni, to świetnie spisywał się Joe Hart.

Anglicy największe zagrożenie stwarzali po strzałach z dystansu i rzutach rożnych. Kilka razy uderzał Gerrard. Piłkę łapał Piatow albo leciała obok bramki. Przy stałych fragmentach groźni byli też Ukraińcy, dzięki precyzyjnym dośrodkowaniom Konoplianki. Najlepszą sytuację zmarnował w 74. minucie Fedecki, który w dobrej pozycji kilka metrów od bramki strzelił głową zbyt słabo.

Obie drużyny koncentrowały się głównie na tym, by gola nie stracić, i cel osiągnęły. Po bezbramkowym remisie Anglicy pozostają na pierwszym miejscu w grupie H. Mają punkt przewagi nad Ukrainą i Czarnogórą oraz trzy punkty nad Polską, która dzięki remisowi rywali zachowała teoretyczne szanse na awans. Musieliby jednak wygrać oba wyjazdowe mecze - z Ukrainą i Anglią.

Tabela grupy H:

Więcej o: