El. MŚ 2014. Z kim zmierzy się Polska? W San Marino nie ma kelnerów

- Jeśli zagramy na swoim dobrym, normalnym poziomie, wygramy z San Marino - zapewnił selekcjoner Waldemar Fornalik. Może wypada więc zacząć się bać, co się stanie, jeśli Polacy nie zagrają na normalnym poziomie? Oto, z kim przyjdzie im się zmierzyć. Wśród reprezentantów San Marino nie ma kelnerów.

Skład reprezentacji San Marino podaję zgodnie z piątkowym, z wyjazdowego meczu z Ukrainą (0:9):

Federico Valentini

Gra w SP Tre Penne, 31 lat. Rezerwowy golkiper pracuje w banku i raczej jak w banku ma, że kolejny mecz przesiedzi na ławce, po tym jak do kadry dojechał Aldo Simoncini, który nie pojechał do Lwowa z powodów osobistych.

Carlo Valentini

31-latek, o którym nie wiadomo zbyt wiele. Prawdopodobnie bez pracy i bez klubu. To sugeruje, że Polacy powinni na niego szczególnie uważać. Z pewnością będzie chciał się pokazać europejskim skautom.

Mirko Palazzi

26-latek. Piłkarz . Czwartoligowego Rimini (Serie D). Grając dla klubu Tre Penne, strzelił dwa gole w eliminacjach Ligi Europy.

Fabio Vitaioli

28-latek z SS Murata - właściciel baru i przedstawiciel kolejnego rodzeństwa w kadrze.

Davide Simoncini

26-latek z klubu Santa Giustina - drugi z braci Simoncinich, którzy w meczu ze Szwecją strzelili po samobójczym golu. To oznacza, że pokonał własnego brata, bramkarza. I też księgowego. Jak widać, wszystko zostaje w rodzinie. W tej rodzinie może kiedyś zostać również pobity rekord liczby występów w kadrze: perspektywiczny, jak mówi się w Polsce o zawodnikach w jego wieku, gracz ma ich na koncie już ponad 30.

Gabriele Genghini

22-letni gracz Fiorentino. Jak widać po jego zdjęciu - nie wiadomo o nim zbyt wiele. Oby nie okazał się asem, schowanym głęboko w rękawie, który zaskoczy chłopców Fornalika.

Matteo Vitaioli

23-latek z San Marino Calcio - kolejny z braci właścicieli knajpy. Fabio, z którym prowadzi knajpę, poprowadzi z nim pewnie również grę we wtorkowy wieczór.

Matteo Coppini

23-letni gracz Atletico Montecchio. W przerwach między treningami pracuje w firmie wytwarzającej oliwę z oliwek. A raczej odwrotnie: gdy akurat nie musi trenować, zmienia świat na bardziej oliwkowy.

Michele Cervellini

24-latek z Juvenes/Dogana. Piastuje stanowisko studenta.

Andy Selva

36-letni kapitan i najstarszy zawodnik reprezentacji, gracz piątoligowego włoskiego klubu Fidene. Strzelił osiem goli w 57 meczach w kadrze. Nieźle, zważywszy, że kadra strzeliła zaledwie 18 goli w ciągu ostatnich 20 lat.

Alex Gasperoni

24-latek z SP Tre Penne. Zagrał w 27 meczach, więc pewnie już należy mu się akces do Klubu Wybitnego Reprezentanta. Prowadzi firmę zajmującą się m.in. dostarczaniem prądu na wieś.

Aldo Simoncini

Gra w A.C Libertas, ma 26 lat. Teoretycznie otwiera listę rezerwowych, ale we wtorek zastąpi w bramce Valentiniego, który grał z Ukrainą. Trener bardzo liczy na swojego podstawowego bramkarza, mimo że należy do niego niechlubne osiągnięcie zdobycia bramki samobójczej w tym samym meczu (ze Szwecją w 2010 r.), w którym gola samobójczego strzelił też jego bliźniak. Grał w pamiętnych spotkaniach z Niemcami (0:13) i Hiszpanią (1:10). Księgowy.

Mattia Manzaroli

21-letni bramkarz Juvenes/Dogana, ma na koncie doświadczenie z el. Ligi Europy. Bohater kadry do lat 21, między innymi dzięki niemu udało się jej zdobyć historyczny punkt w eliminacjach po bezbramkowym remisie z Grecją.

Maicol Berretti

23-letni obrońca San Marino Calcio. Zadebiutował w kadrze sześć lat temu w spotkaniiu eliminacyjnym Euro 2008 ze Słowacją.

Alessandro Bianchi

24-latek, który grał kiedyś w Virtus Tre Villaggi, ale nie wiadomo dokładnie, od kiedy i czy aby na pewno jeszcze jest w klubie. W reprezentacji zadebiutował w zeszłym roku spotkaniem z Maltą (2:3).

Gianluca Bollini

23-latek z klubu SP La Fiorita. W kadrze debiutował siedem lat temu, rozegrał cztery mecze eliminacyjne Euro 2008.

Lorenzo Buscarini

21-latek z Cailungo. W Polsce może wydać się to dziwne, ale pracować nie musi, bo studiuje. Zadebiutował w kadrze październikowym meczem z Anglią. Wyjazdy z kadrą traktuje zapewne jak tanie wycieczki.

Pietro Calzolari

21-letni pomocnik klubu Fiorentino.

Lorenzo Gasperoni

23-latek z Juvenes/Dogana, w kadrze do lat 21 rozegrał wcześniej 12 spotkań.

Danilo Rinaldi

26-latek, który może i nie gra nigdzie na co dzień w piłkę (nawet amatorsko), ale za to w jego żyłach płynie w połowie argentyńska krew. Pracuje w firmie meblowej.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o:
Copyright © Agora SA