Media o finale Pucharu Konfederacji: To jest furia? Tutaj rządzi Brazylia

"Brazylijski huragan", "Maracantazo", "Samba wciąż jest gwiazdą futbolu", "Brazylia zrzuciła króla z tronu" - tak światowe media piszą po zwycięstwie Brazylii z Hiszpanią 3:0 w finale Pucharu Konfederacji.

Lance: To jest furia? Tutaj rządzi Brazylia

"Brazylia zmiażdżyła aktualnego mistrza świata po dwóch golach Freda i jednym Neymara i zdobyła Puchar Konfederacji. Tak samo będzie w 2014 roku?"

Folha Sao Paulo: Brazylia pokonała niezwyciężoną Hiszpanię

"Zwycięstwo Brazylii położyło kres serii 29 oficjalnych meczów bez porażki reprezentacji Hiszpanii. Brazylia pokonała z niezwyciężoną Hiszpanią i w pełni na to zasłużyła po wspaniałym spotkaniu."

El Mundo Deportivo: Brazylijski huragan

"Hiszpania zasłużenie przegrała w finale Pucharu Konfederacji z Brazylią. Straciła gole na początku meczu, brakowało presji, agresywności, motywacji, widać było zużycie i pech."

Sport: Brazylia miała fiestę z Hiszpanią

Marca: Maracantazo

"Powtórka Brazylii. Fred, Neymar i spółka byli od samego początku lepsi i wygrali z Hiszpanią nieznaną, której nic nie wychodziło."

The Guardian: Neymar upokorzył Hiszpanię

"Brazylia upokorzyła i zmiażdżyła Hiszpanię. Drużyna Vicente del Bosque przeżyła koszmarną noc, którą doskonale podsumował przestrzelony karny Sergio Ramosa. Neymar był najlepszy"

The Sun: Neymar i Fred miażdżą Hiszpanię

"Miażdżące zwycięstwo z pechową obroną. Wynik meczu upokarza mistrzów świata i Europy. Fred był kluczowy ze względu na swoje bramki, Neymar, bo był wszędzie."

Daily Mail: Samba wciąż jest gwiazdą futbolu

"Brazylia potwierdziła w starciu z mistrzami świata, że to samba nadal jest gwiazdą futbolu. Zrównała Hiszpanię z ziemią. Pierwszy gol Freda był decydujący."

L'Equipe: Brazylia zrzuciła króla z tronu

"Na reagującej niczym wulkan Maracanie, Brazylijczycy pozostawili po sobie niesamowicie dobre wrażenie na rok przed "ich" mundialem. Odkąd Hiszpania rozpoczęła swoje panowanie na świecie, nigdy nie przeżyła równie czarnej nocy"

A Bola: Hiszpania nie zatrzymała Neymara

"Brazylia zdeptała aktualnych mistrzów świata i Europy. Była lepsza od samego początku, strzeliła więcej goli. Hiszpania nie była sobą."

La Gazzetta dello Sport: Lekcja dla Hiszpanii

"Brazylia była w każdym możliwym elemencie lepsza od Hiszpanii w meczu, który mógł być przedsmakiem tego, co będzie nas czekać na mundialu 2014"

Bild: Brazylijska gala

"Brazylia była lepsza i zaprezentowała swoją wspaniałą piłkę przeciwko mistrzom świata i Europy. Gole Freda i świetny mecz Neymara - to był dla Hiszpanii za wiele."

Więcej o: