Puchar Konfederacji. Smutne pożegnanie Tahiti, Urugwaj w ćwierćfinale!

Abel Hernandez był bohaterem spotkania i autorem czterech bramek w przegranym przez Tahiti 0:7 meczu z Urugwajem. Zwycięstwo dało zespołowi z Ameryki Południowej awans do półfinału, w którym zmierzą się z Brazylią.

Co redaktorzy robią w pracy, gdy nie piszą? Sprawdź na Facebook/Sportpl ?

Urugwajczycy zgodnie z planem pokonali Tahiti, strzelając rywalowi aż osiem bramek i pewnie awansowali do półfinału Pucharu Konfederacji. Mistrzowie Oceanii stracili aż 24 bramki w trzech meczach, jednak kibice zapamiętają ich głównie dzięki honorowemu trafieniu w przegranym 6:1 inauguracyjnym meczu z Nigerią.

Honorowej bramki nie udało im się jednak strzelić w pojedynku z Urugwajem. Mimo że w ekipie z Ameryki Południowej zabrakło Diego Forlana, czy Luisa Suareza, który wszedł dopiero w drugiej połowie z ławki, to od początku na boisku dominowała jedna drużyna. Najlepszym dowodem była na to bramka strzelona już w drugiej minucie, kiedy to Abel Hernandez głową otworzył wynik spotkania.

W kolejnych dwudziestu minutach Urugwajczycy zwolnili nieco tempo, ale w 24. minucie do siatki znów trafił Abel Hernandez, a ledwie trzy minuty później na 3:0 podwyższył Perez. Bramkę do szatni w doliczonym czasie pierwszej połowy znów strzelił Hernandez.

Druga połowa rozpoczęła się od rzutu karnego dla Urugwaju, którego obronił Meriel. Pechowym strzelcem okazał się Scotti, który kilkadziesiąt sekund później zobaczył czerwoną kartkę.

Piłkarze Tahiti długo nie nacieszyli się jednak z gry w przewadze, gdyż później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Ludivion. To był sygnał do ataku dla Urugwajczyków, którzy w kolejnych ośmiu minutach strzelili dwie bramki za sprawą Lodeiro i (po raz czwarty w tym meczu) Hernandeza.

W 69. minucie na boisko wszedł Luis Suarez, który w końcówce zdołał strzelić jeszcze dwie bramki i ustalić wynik spotkania na 8:0. Urugwajczycy z dorobkiem sześciu punktów zajęli drugie miejsce w grupie B. Lepsza okazała się tylko Hiszpania, która w półfinale zmierzy się z Włochami. Relacje z pozostałych meczów Pucharu Konfederacji na Sport.pl oraz w naszej aplikacji Sport.pl LIVE.