El. MŚ 2014. Etiopia dwa mecze od awansu na mundial

Egipt, Etiopia, Wybrzeże Kości Słoniowej, Tunezja i Algieria to pięć drużyn, które już zapewniły sobie grę w play-off o awans na piłkarskie mistrzostwa świata w 2014 roku.

W Afryce eliminacje są podzielone na dwa etapy. W pierwszym, drużyny są podzielone na dziesięć grup po cztery zespoły. W drugiej fazie zwycięzcy grup zostaną dobrani w pary i zagrają mecz i rewanż.

W pięciu grupach zwycięzców poznaliśmy już po piątej kolejce. Z grupy A niespodziewanie awans zapewniła sobie Etiopia, pokonując w Addis Abebie RPA 2:1. Przed ostatnią kolejką gospodarze ostatniego mundialu tracą do liderów pięć punktów i nie mają już szans ich dogonić.

Rywalizacja jest już rozstrzygnięta w grupach B, C, G i H, które wygrały odpowiednio: Tunezja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Egipt i Algieria.

W grupie D o wszystkim zadecyduje ostatni mecz pomiędzy prowadzącą Ghaną a mającą punkt mniej Zambią.

W grupie E sprawę awansu ma w ręce Kongo. Jeżeli w ostatnim meczu straci punkty z zamykającym tabelę Nigrem, szansę zyska Burkina Faso. W grupie F awans Nigerii może odebrać jedynie porażka w ostatnim meczu z Malawi.

W grupie I awansuje Kamerun, ale tylko w przypadku, gdy w ostatnim meczu pokona na swoim terenie Libię.

W ostatniej kolejce grupy J Senegal zmierzy się u siebie z Ugandą, nad którą ma punkt przewagi. Goście muszą więc wygrać, by awansować.

Ostatnia kolejka odbędzie się na początku września.

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Więcej o: