El. MŚ 2014. Hiszpańska prasa: Nie bez powodu jesteśmy mistrzami

W Hiszpanii fiesta po zwycięstwie reprezentacji Vicente del Bosque 1:0 z Francją w Paryżu. "Tak wygrywają mistrzowie!" - krzyczy z okładki "Marca".

Francja przegrała w Paryżu z Hiszpanią 0:1 (0:0) w meczu grupy I eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Zwycięstwo dało Hiszpanom awans na pierwsze miejsce w grupie i znacząco przybliżyło obrońców tytułu do zapewnienia sobie pewnego awansu na turniej, który w przyszłym roku odbędzie się w Brazylii.

Ze zwycięstwa reprezentacji cieszy się hiszpańska prasa. "Tak wygrywają mistrzowie!" - krzyczy z okładki "Marca". Dziennik pisze, że dzięki tej wygranej sprawa awansu na mundial zależy tylko od ich reprezentacji, a nie od innych drużyn. "Jeszcze nigdy w historii mistrz świata nie obronił tytułu. Hiszpania po zwycięstwie w Paryżu ma na to szansę" - czytamy w gazecie.

"AS" przypomina: "Nie bez powodu jesteśmy mistrzami". Gazeta podkreśla, że zwycięstwa by nie było, gdyby nie fantastyczne parady Victora Valdesa. "Dokonywał w bramce cudów. Niech żyje plan B" - pisze "AS" o golkiperze Barcelony.

"Z Paryża do Rio" - to tytuł z "El Mundo Deportivo". Kataloński dziennik podkreśla, że wygrana była zasługą dwóch piłkarzy Barcelony - Pedro i Valdesa. "Urodzony na Teneryfie Pedro strzelił ósmego gola z rzędu w kadrze, a Valdes dwukrotnie zatrzymał groźne strzały rywali".

"Mistrzowska odpowiedź" - tytułuje swoją relację z meczu dziennik "El Pais", "Lavanguardia" pisze o "odkupionych winach", a "ABC" o "wartościowej nagrodzie".

Więcej o: