Eliminacje MŚ 2014. Wygrana Ukrainy. Cenny remis Czarnogórców

Czarnogórcy zremisowali z Anglią 1:1, a Ukraińcy pokonali Mołdawię 2:1 w pozostałych meczach grupy H. Dzięki remisowi reprezentacja Czarnogóry utrzymała prowadzenie w grupie H.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Jako pierwsi zmagania w naszej grupie rozpoczęli we wtorek Ukraińcy, którzy na swoim stadionie pokonali Mołdawię. Nasi wschodni sąsiedzi byli faworytami, ale w pierwszej połowie byli bezradni i nie potrafili przebić się przez dobrze dysponowaną defensywę Mołdawii.

Wszystko zmieniło się jednak w drugiej połowie. W 61. minucie Andrij Jarmolenko w końcu pokonał bramkarza gości i dał prowadzenie swojej reprezentacji. Dominację gospodarzy potwierdził 10 minut później Chaczeridi, który strzałem głową podwyższył prowadzenie Ukraińców. Goście nie odpuścili jednak i w 80. minucie wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Alexandr Suvorov, były piłkarz Cracovii, zdobył gola. Piłkarze Mołdawii do końca spotkania próbowali jeszcze szukać okazji do strzelenia wyrównującej bramki, ale nie pomogła w tym nawet czerwona kartka, którą w 90. minucie zobaczył Stepanenko. Ostatecznie Ukraińcy wygrali 2:1, mimo to spadli na czwarte miejsce w tabeli grupy H.

Bardziej wyrównane spotkanie zobaczyliśmy w Podgoricy, gdzie Czarnogóra podejmowała Anglię.

Dużo lepiej to spotkanie rozpoczęli goście, którzy prowadzili już po sześciu minutach. Kapitalne dośrodkowanie Gerrarda precyzyjnym strzałem głową wykorzystał Wayne Rooney. Mimo tego trafienia Anglicy wciąż szukali okazji do strzelenia kolejnej bramki, a Czarnogórcy odpowiadali kontrami.

W drugiej połowie gospodarze z minuty na minutę coraz bardziej przejmowali inicjatywę. Ostatecznie udało im się wyrównać dopiero w 76. minucie, kiedy Damjanovic najlepiej odnalazł się w zamieszaniu pod bramką Joe Harta i otoczony angielskimi obrońcami skierował piłkę do siatki. W końcówce więcej okazji mieli Anglicy, zwłaszcza za sprawą Stevena Gerrarda, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem, a Czarnogórcy utrzymali pierwsze miejsce w grupie H.