El. MŚ 2014. Alessandro Della Valle - piłkarz, dzięki któremu przełamał się Lewandowski

To nie był wieczór Alessandro Della Vallego. Reprezentant San Marino w spotkaniu z Polską (0:5) dwukrotnie zagrał w polu karnym piłkę ręką. Sędzia podyktował za to dwie jedenastki, które pozwoliły przełamać strzelecką niemoc w kadrze Robertowi Lewandowskiemu. Co ciekawe, również w piątek w meczu z Anglią Della Valle zaliczył sporą wpadkę

Tak relacjonowaliśmy spotkanie z San Marino na żywo

Della Valle to na co dzień 30-letni pracownik banku, który w reprezentacji gra na pozycji obrońcy. Zresztą tak jak brat Alex. Ten pierwszy w spotkaniu z Polską jednak zdecydowanie bardziej się wyróżnił. Przy strzałach Adriana Mierzejewskiego i Jakuba Wawrzyniaka zatrzymywał piłkę ręką. Sędzia dwukrotnie podyktował jedenastki, które na bramki zamienił Robert Lewandowski. Pół żartem pół serio można powiedzieć, że supersnajper Borussii Dortmund sporo zawdzięcza Della Vallemu. Dzięki bramkom z jedenastek Lewandowski przełamał swoją strzelecką niemoc w kadrze, która trwała aż 10 miesięcy - od 8 czerwca 2012 roku.

Trzeba przyznać, że Della Valle, dla którego był to 43. występ w kadrze, nie ma najlepszego tygodnia. W piątek w przegranym 0:8 meczu z Anglią strzelił... pierwszą bramkę. Po płaskim dośrodkowaniu z lewego skrzydła Leightona Bainesa w pełnym biegu wkopał piłkę do własnej bramki. - To było niefortunne zagranie, ale już go nie rozpamiętuję. Koncentruję się tylko na meczu z Polską - mówił dzień po spotkaniu. W meczu z naszą reprezentacją jednak również fortuna mu nie sprzyjała.

Więcej o: