El. MŚ 2014. Lewandowski przerwał fatalną passę strzelecką w kadrze

Robert Lewandowski w końcu strzelił gola dla reprezentacji Polski. W 21. minucie spotkania z San Marino w Warszawie zdobył bramkę z rzutu karnego. Licznik minut bez strzelonego gola dla kadry zatrzymał się na 902 minutach. W drugiej połowie dołożył drugie trafienie - również z karnego. Trwa relacja na żywo ze spotkania (jest 4:0) w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Wychodzisz z domu, a grają Polacy? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Rzut karny w 21. minucie podyktował sędzia za zagranie ręką w polu karnym Alessandra Della Vallego. Zawodnik z San Marino złamał przepisy, blokując uderzenie Adriana Mierzejewskiego. Lewandowski, który jest w meczu kapitanem, bo kontuzji pachwiny doznał na rozgrzewce Jakub Błaszczykowski, ustawił piłkę na 11. metrze i strzelił przy lewym słupku. Bramkarz wyczuł jego intencję i był bliski obronienia tego uderzenia, ale piłka wturlała się do siatki po rękawicy.

Była to pierwsza bramka dla Polski w tym meczu (drugą zdobył Łukasz Piszczek w 28. minucie) i pierwsza Lewandowskiego od 8 czerwca 2012 roku. Wtedy zdobył bramkę w meczu otwarcia Euro 2012 z Grecją. Potem kolejno nie trafiał do siatki w spotkaniach z: Rosją, Czechami, Estonią, Czarnogórą, Mołdawią, Anglią, Urugwajem, Irlandią oraz Ukrainą. W sumie do strzelenia kolejnego gola dla kadry potrzebował 902 minut.

Drugiego gola z rzutu karnego Lewandowski strzelił w 50. minucie, również po zagraniu ręką w polu karnym Della Vallego. Tym razem bez kłopotów, uderzył mocno w środek bramki.

Były to jego gole numer 16. i 17. w reprezentacji, w której występuje po raz 53.

Trwa spotkanie. Jest 3:0. Czytaj relację z meczu Polski z San Marino