El. MŚ 2014. Znamy skład na San Marino. Dwaj napastnicy, debiut Salamona

Selekcjoner Waldemar Fornalik podał skład, w jakim reprezentacja Polski zacznie mecz z San Marino. Zadebiutuje w kadrze Bartosz Salamon, zagramy też dwoma napastnikami: Robertem Lewandowskim i Arkadiuszem Milikiem. Relacja z meczu od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Wychodzisz z domu, a grają Polacy? Śledź relacje w telefonie dzięki aplikacji Sport.pl Live

Skład Polski na San Marino wygląda następująco: Boruc - Piszczek, Salamon, Glik, Wawrzyniak - Błaszczykowski, Krychowiak, Polanski, Mierzejewski - Milik, Lewandowski.

Oznacza to, że zagramy w systemie 4-4-2, z dwoma napastnikami, a nie tak jak choćby z Ukrainą z osamotnionym na szpicy Robertem Lewandowskim. U boku supersnajpera Borussii Dortmund zobaczymy Arkadiusza Milika. Selekcjoner wahał się, czy wystawić rezerwowego napastnika Bayeru Leverkusen, czy dać szansę Łukaszowi Teodorczykowi z Lecha Poznań, którego wpuścił na boisko w meczu z Ukrainą. Ostatecznie postawił na tego pierwszego.

W porównaniu z meczu z Ukrainą Fornalik dokonał pięciu zmian. Przez wprowadzenie Milika wypadł z "11" Radosław Majewski, debiutujący w kadrze Bartosz Salamon z Milanu zastąpił Marcina Wasilewskiego na pozycji stopera, Jakub Wawrzyniak zagra na lewej obronie, zastępując Sebastiana Boenischa, a lewoskrzydłowym będzie Adrian Mierzejewski zamiast Macieja Rybusa. Do kadry wraca też pauzujący za kartki z Ukrainą Eugen Polanski (na ławce tym razem usiądzie Daniel Łukasik), co oznacza, że znów zagramy dwoma defensywnymi pomocnikami. Relacja ze spotkania od godz. 20.45 w Sport.pl i aplikacji Sport.pl Live na smartfony.

Zobacz wideo
Więcej o: