Piłka nożna. Francuzi przegrali z Niemcami

W meczu towarzyskim na Stade de France Francuzi przegrali po ciekawym meczu z Niemcami 1:2.

Śledź relacje na żywo z wydarzeń sportowych w swoim telefonie. Ściągnij aplikację Sport.pl Live

Tempo spotkania od samego początku było wysokie. Już w piątej minucie Adler musiał dwukrotnie interweniować. Najpierw po strzale Valbueny, a potem Benzemy. Minutę później Oezil dostał podanie od Muellera, ale strzał pomocnika Realu świetnie obronił Lloris. W 16. minucie Ribery łatwo stracił piłkę na rzecz Muellera. Ten zagrał do Oezila. Uderzenie jednak było bardzo niecelne. Pięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Oezila strzał Mertesackera obronił Lloris. Piłkę przerzucił nad poprzeczką. Francuzi dopięli swego w 44. minucie. Benzema z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, ale do piłki najszybciej dopadł Valbuena i skierował ją do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Niemcy. Już w 50. minucie Mueller po podaniu od Gundogana skierował piłkę do siatki. Między 61. a 63. minutą znowu zaatakowali Francuzi. Najpierw w bramkę nie trafił Benzema, a potem Valbuena. Kolejne natarcie zaczęło się około 70. minuty. Tym razem w roli głównej wystąpił Ribery, który dwukrotnie w łatwych sytuacjach nie potrafił pokonać Adlera. To się zemściło. W 73. minucie Oezil świetnie podał do Khediry, ten znalazł się sam na sam z bramkarzem i ze spokojem pokonał Llorisa. Do końca meczu Francuzi nie zdołali się już otrząsnąć.