El. MŚ 2014. Aleksandr Łukaszenko: Reprezentacja się... obsrała

- Nigdy wcześniej nie byłem świadkiem takiego poniżenia naszego narodu - przyznał w rozmowie z dziennikarzami prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenko. W piątek reprezentacja tego kraju przegrała w Mińsku z Hiszpanią 0:4. - Nasza kadra, przepraszam za słowa, po prostu się obsrała - powiedział.

Zero kontrowersji, żartów i luzu? To nie Facebook/Sportpl ?

- Wyszli na boisko z trzęsącymi się rękami i nogami - ciągnął dalej prezydent, który jest jednocześnie szefem komitetu olimpijskiego Białorusi. Autorytarny szef państwa, który od lat jest izolowany przez większość europejskich krajów dodał, że Białorusini powinni brać przykład jak się walczy z mocnymi rywalami z Gruzinów, którzy wcześniej przegrali z Hiszpanią tylko 0:1, tracąc gola w ostatniej minucie. - Walczyli z Hiszpanią do ostatniej minuty. Czy to samo można powiedzieć o naszej drużynie? - pytał.

Łukaszenko przyznał, że specjalnie zależało mu, by mecz obejrzało jak najwięcej widzów. - Przyznam, że użyliśmy administracyjnych narzędzi, by sprowadzić na stadion 40 tys. ludzi, by go wypełnili. I co za to dostaliśmy?

Czytelnicy Sport.pl pełni nadziei przed meczem Polska - Anglia ?

Więcej o: