El. MŚ 2014. Remis Anglii z Ukrainą

Anglicy dopiero w 87 minucie uratowali remis w meczu z Ukrainą. Na Wembley zremisowali 1:1 i spadli z pierwszego miejsca w grupie.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Anglicy mogli prowadzić od 11 minuty. Defoe strzelił do bramki Ukrainy, ale sędzia gola nie uznał. Jego zdaniem piłkarz wychodząc na pozycję uderzył w twarz Jarmołenkę, ale jak pokazały telewizyjne powtórki, Ukrainiec oszukał arbitra.

Mecz stracił nieco tempa, Anglicy długo rozgrywali piłkę, Ukraińcy nastawili się na grę z kontry. Po jednej z szybkich akcji strzelili bramkę. W 39. minucie dobrą piłkę dostał Konoplianka, minął spóźnionego Gerarda, zbiegł nieco do środka i huknął z 20 metrów. Lekko podkręcona piłka wpadła w okienko bramki Harta, angielski bramkarz piłki sięgnąć nie mógł.

Anglicy jeszcze przed końcem pierwszej połowy mogli wyrównać, ale dwie fantastyczne okazje zmarnował Cleverley. W drugiej połowie zastąpił go Welbeck. Nie był aż tak widoczny, ale w 87. minucie wywalczył rzut karny. To po jego zagraniu ręką piłki dotknął Chaczeridi w polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Frank Lampard.

Ostatnie minuty meczu Anglicy grali w dziesiątkę po tym, jak drugą żółtą kartkę za ostry faul na nogi zobaczył Steven Gerrard. Ukraińcy bramki strzelić nie byli już w stanie.

Więcej o: