El. MŚ 2014. Niespodzianki w Azji. Porażka Australii, Liban zaskoczył Iran

Australia wciąż bez wygranej w czwartej rundzie azjatyckich eliminacji MŚ 2014. We wtorek przegrała 1:2 z Jordanią. Trzykrotni mistrzowie Azji Irańczycy ulegli 0:1 Libanowi.

Redaktor to dopiero jest kibic! Poznaj nas na profilu Facebook/Sportpl ?

Jordania przegrała w poprzednim meczu aż 0:6 z Japonią, ale z Australią zagrała bardzo dobrze. Zwyciężyła dzięki bramkom w drugiej połowie - trafiali Hassan Abdel-Fattah Mahmoud i Amer Deeb. Kontaktową bramkę dla Australii zdobył Archie Thompson.

Jordania z czterema punktami zajmuje drugie miejsce w grupie B. Prowadzą Japończycy (11 punktów).

W grupie A niespodziankę sprawili piłkarze Libanu, którzy odnieśli jeden z największych sukcesów w historii swojej reprezentacji - we wtorek wygrali 1:0 z Iranem, trzykrotnymi mistrzami Azji. Zwycięskiego gola zdobył Roda Antar w 28 minucie, a później skutecznie się bronili i celowo grali na czas.

Libańczycy po raz pierwszy rywalizują w czwartej rundzie kwalifikacji. W czterech meczach zdobyli cztery punkty - tyle samo co Iran i Katar, ale te zespoły mają rozegrany jeden mecz mniej. Prowadzi Korea Południowa, która we wtorek zremisowała 2:2 z Uzbekistanem.