Eliminacje MŚ 2014. Tomaszewski: "Skandal, skandal i jeszcze raz skandal!"

Legendarny bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski nie kryje oburzenia obecną sytuacją w kadrze oraz wokół niej. W wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" nie szczędzi gorzkich słów pod adresem piłkarzy oraz selekcjonera reprezentacji.W wywiadzie dla dziennika "Polska The Times" nie szczędzi gorzkich słów pod adresem piłkarzy oraz selekcjonera reprezentacji.

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Proszę nie zadawać retorycznych pytań. Za darmo ich nawet nie oglądałem. To jest dla mnie reprezentacja PZPN, a nie Polski. Bojkotuję ją od dawna i nie zamierzam tego zmieniać - mówi Tomaszewski pytany o to, czy wykupił spotkanie Czarnogóra - Polska w pay-per-view. - Dlaczego prezes Grzegorz Lato sprzedał na 10 lat prawa do transmitowania meczów drużyny narodowej, skoro jego kadencja trwa cztery? Dlaczego PZPN podpisał ze Sportfive umowę do 2020 roku, jeśli od 2014 wszelkie prawa do transmitowania będzie sprzedawała UEFA? Dlaczego za taką sumę, a nie inną? - pyta retorycznie kontynuując wątek praw do tej transmisji.

Tomaszewski został też zapytany o nowego selekcjonera reprezentacji, Waldemara Fornalika. Były bramkarz naszej reprezentacji był znany ze swojej niechęci do poprzedniego szkoleniowca, Franciszka Smudy. - Jestem zwolennikiem Waldka, ale gdy widzę, jak wokół niego kręci się Antoni Piechniczek, to mam do niego apel: Waldek, czy ty jesteś selekcjonerem, czy polekcjonerem PZPN? Po co tam jest Piechniczek? Nie chcę wierzyć w to, że steruje Fornalikiem, ale tak to wygląda. Nieważne, co ja widzę, czy wy. Ale to widzą zawodnicy. Waldek musi się od tego towarzystwa odczepić, bo nie będzie miał autorytetu wśród piłkarzy. - komentuje.

Tomaszewski nazwał też skandalem to, co wydarzyło się w trakcie meczu z Czarnogórą, gdy kibice atakowali Przemysława Tytonia petardami - Stał się skandal, skandal i jeszcze raz skandal. Drużyna Fornalika i PZPN powinna wygrać ten mecz walkowerem. Przemek Tytoń mógł się przewrócić, gdy wokół niego latały petardy. Przecież ci kibole mogli mu zrobić krzywdę. To jest takie cwaniactwo niesportowe, ale skoro oni zrobili to nieraz, powinien dać się znieść opiece medycznej. - podkreśla.

Relacja na żywo z dzisiejszego spotkania Polska - Mołdawia na sport.pl oraz zczuba.pl!

Więcej o:
Copyright © Agora SA