Mundial 2018. Korea Południowa - Niemcy. "To największa mundialowa sensacja, jaką kiedykolwiek widziałem", czyli reakcje z Twittera

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie przegrała 0:2 z Koreą Południową i tym samym odpadła z mundialu w Rosji, choć przecież cztery lata temu wygrała MŚ. Zebraliśmy dla was najciekawsze opinie z internetu.
MŚ 2018. Niemcy - Korea Południowa. Po meczu rozpaczają Marco Reus i Thomas Mueller MŚ 2018. Niemcy - Korea Południowa. Po meczu rozpaczają Marco Reus i Thomas Mueller Fot. Frank Augstein / AP Photo

Reprezentacja Niemiec nie przeszła fazy grupowej mistrzostw świata w Rosji! Piłkarze Joachima Loewa w ostatniej kolejce nie sprostali Korei Południowej, z którą sensacyjnie przegrali 0:2. Wielu liderów zawiodło, zabrakło skuteczności, pomysłu i punktów. Die Mannschaft na mundialu wygrali tylko ze Szwecją, i pierwszej fazy turnieju nie przebrnęli po raz pierwszy od 1938 roku. Bramki stracili w 94. minucie i 96. minucie. Więcej o tym meczu przeczytacie TU
Wybraliśmy dla was najciekawsze reakcje z Twittera:

Brazylijskie media nabijają się z Niemców. Z Niemców, którzy cztery lata temu na mundialu w Brazylii wygrali aż 7:1 z gospodarzami.

. . MICHAEL PROBST/AP

- Piłka nożna to taka gra, w której 22 mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy - powiedział kiedyś Gary Lineker. Teraz uaktualnił swoją wypowiedź.

- Piłka nożna to prosta gra. Dwudziestu dwóch mężczyzn ściga piłkę przez 90 minut, a na końcu Niemcy już nie zawsze wygrywają. Poprzednia wersja ogranicza się tylko do historii.

Kosztem Niemców awansowały kadry Meksyku i Szwecji. Tak świętowali:

Włosi odetchnęli ulgą?

- Przynajmniej Włosi mogą winić Byron Moreno, gdy Korea Południowa nas ograła - napisał włoski dziennikarz. Bandini odniósł się do 2002 roku, kiedy Włosi nie wyszli z grupy, ale głównie przez kontrowersyjne błędy sędziowieskie.

Jednym z głównych winowajców katastrofy Włochów, którzy przegrali w barażach ze Szwecją, był Ventura, selekcjoner kadry.

Przypomnijmy, że pierwszy gol dla Koreańczyków potrzebował wideoweryfikacji, aby zostać uznanym.