Mundial 2018. Niemcy odpadają z mistrzostw świata. Media: Żenująca postawa, największa hańba

Reprezentacja Niemiec odpadła z mistrzostw świata po tym, jak przegrali w ostatniej kolejce z Koreą Południową 0:2. Niemieckie media ostro krytykują piłkarzy "Die Mannschaft". Sport1.de nawołuje Joachima Loewa do zastanowienia się nad rezygnacją.
niemieckie media niemieckie media niemieckie media

Bild: "Na więcej nie zasługujemy"

Niemiecki "Bild" pisze o żenującej postawie reprezentacji Niemiec podczas mistrzostw świata. Gazeta pisze o największej hańbie w historii ich występów na mundialu. Gazeta zastanawia się także nad przyszłością selekcjonera kadry, Joachima Loewa, który przed mistrzostwami przedłużył umowę do 2022 roku.

Niemiecki "Bild" pisze o żenującej postawie reprezentacji Niemiec podczas mistrzostw świata. Gazeta pisze o największej hańbie w historii ich występów na mundialu.

niemieckie media niemieckie media niemieckie media

Kicker: "Historyczne odpadnięcie"

"Kicker" również zauważa, że dawno nie zdarzył się reprezentacji Niemiec tak słaby występ jak w tym roku.. Ostatni raz w 1938 roku "Die Mannshcaft" odpadli z mistrzostw po pierwszej rundzie. Gazeta nawiązuje również do tego, że dwaj poprzedni mistrzowie świata na kolejnej imprezie również odpadali po fazie grupowej.

niemieckie media niemieckie media niemieckie media

Suddeutsche Zeitung: "Haniebny występ"

"To już jest koniec" pisze Suddeutsche Zeitung. Dla kadry prowadzonej przez Joachima Loewa był to haniebny występ na mistrzostwach, którego "ukoronowaniem" była porażka 0:2 z Koreą Południową.

niemieckie media niemieckie media niemieckie media

Sport1: "Beznadziejny występ podczas katastrofy"

Również suchej nitki na "Die Mannschaft" nie pozostawił "Sport1". Portal pisze o beznadziejnym występie w ostatnim meczu z Koreą Południową, w katastrofie zwanej mistrzostwami świata.

Strona zauważa również, że Niemcy są trzecim kolejnym mistrzem świata, który na następnej imprezie po zwycięstwie nie wychodzi z grupy. Tak samo było z Włochami, którzy wygrali w 2006 i nie awansowali do fazy pucharowej w 2010. Tak samo było z Hiszpanami, którzy wygrali w RPA, by 4 lata później swoja przygodę zakończyć po fazie grupowej.

niemieckie media niemieckie media niemieckie media

Welt: "Historyczny wstyd niemieckiej kadry"

"Welt" również tak jak i pozostałe portale rozprawia się z reprezentacją Niemiec, ale również zastanawia się nad przyszłością Joachima Loewa. Selekcjoner kadry niedługo przed mistrzostwami przedłużył kontrakt o 4 lata do końca mundialu w Katarze, który odbędzie się w 2022 roku.

"Obecnie powinien się zastanowić nad rezygnacją, mimo że dopiero co przedłużył umowę".

Klątwa mistrzów świata

Można już powoli mówić o klątwie mistrzów świata. Niemcy padli jej kolejną ofiarą. Na pięciu ostatnich turniejach tylko raz ekipa broniąca tytułu była w stanie wyjść z grupy! Stało się to w 2006 roku, Brazylia awansowała do ćwierćfinału.

W 1998 roku Francja zdobyła mistrzostwo, w 2002 roku odpadła z grupy. W 2006 roku najlepsi okazali się Włosi, cztery lata później odpadli w grupie. W 2010 roku złoto zdobyli Hiszpanie, cztery lata później odpadli w grupie. Teraz ten sam los spotkał Niemców.

Jeżeli lubisz czytać o sporcie, to na pewno zechcesz wypróbować nasz nowy newsletter

Jak szokująca porażka Niemców wpłynie na mundial?

Więcej o: