Mundial 2018. Kto zastąpi Adama Nawałkę?

Wiele wskazuje, że czwartkowe spotkanie Polski z Japonią będzie ostatnim meczem Adama Nawałki w roli selekcjonera kadry. Kto go zastąpi? Wciąż nie wiadomo, ale bukmacherzy mają swoje typy. Ich zdaniem faworytem jest Michał Probierz.

Michał Probierz

45-latek od lipca zeszłego roku jest szkoleniowcem Cracovii. W przeszłości Probierz prowadził takie kluby jak Jagiellonia, Lechia Gdańsk, GKS Bełchatów, Wisła Kraków, Aris Saloniki, ŁKS Łódź, Widzew Łódź i Polonię Bytom. I to właśnie on według bukmacherów ma największe szanse na zastąpienie Nawałki, choć niedawno twierdził, że nie jest zainteresowany pracą z reprezentacją.
- Nie myślę o kadrze. Może jak będę miał 60 lat. Wolę pracować z dziećmi czy trampkarzami, czyli pracować na co dzień - mówił dwa lata temu Probierz w programie 'Sam na sam z Wilkowiczem'.

Jacek Magiera Jacek Magiera KUBA ATYS

Jacek Magiera

Od grudnia 2017 roku były szkoleniowiec Legii Warszawa, Jacek Magiera, pracuje w PZPN. 40-latek został zastępcą dyrektora sportowego ds. rozwoju piłki młodzieżowej w PZPN. Tam odpowiada za rozwój trzech obszarów działalności związku: nadzór nad reprezentacjami młodzieżowymi, udział w kształceniu trenerów oraz proces szkolenia. Trener koordynuje także pracę reprezentacji od U-17 do U-20. Wcześniej był szkoleniowcem Legii, z którą zdobył mistrzostwo i puchar kraju. W przeszłości pracował także w Zagłębiu Sosnowiec.

I choć Magiera nie ma zbyt dużego doświadczenia trenerskiego na poziomie seniorskim, to cieszy się wielkim zaufaniem Zbigniewa Bońka.

- Jacek to mądry człowiek i trener, który bardzo dobrze zna się na piłce nożnej. Będzie kolejnym mocnym filarem w koncepcji rozwoju szkolenia PZPN oraz edukacji trenerów - mówił o nim prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej cytowany przez portal 'Łączy Nas Piłka'.

Giani De Biasi

Na trzecim miejscu wśród bukmacherów jest pierwszy obcokrajowiec na tej liście. Włoch Giani De Biasi ostatnio pracował w Deportivo Alaves, ale hiszpańską drużynę prowadził w zaledwie dziewięciu meczach i zdobył raptem dziewięć punktów. W swoim piłkarskim CV ma także kilkuletnią przygodę z reprezentacją Albanii, z którą zakwalifikował się na Euro 2016. I choć z grupy nie wyszedł to zdobył aż trzy punkty.

Warto pamiętać, że w sierpniu 2016 roku Boniek rozważał zakończenie współpracy z Adamem Nawałką, gdy selekcjoner zażądał podwyżki. Wówczas opcją rezerwową dla naszej kadry był właśnie Włoch.

Wisła - Piast 2:0 Wisła - Piast 2:0 JAKUB PORZYCKI

A może jednak Polak?

W listopadzie 2013 roku selekcjonerem Polaków został Adam Nawałka, ponieważ jego główny rywal o to stanowisko Dariusz Wdowczyk w przeszłości był skazany za korupcję. Chociaż Krzysztof Stanowski, autor książki "Stan Futbolu", twierdzi, że Nawałka również maczał palce w korupcji, ale wówczas opinia publiczna jeszcze o tym nie wiedziała. Oprócz Wdowczyka - przynajmniej zdaniem bukmacherów - selekcjonerem mogą zostać Czesław Michniewicz i Marcin Brosz. Pierwszy z nich jest obecnie selekcjonerem kadry U-21, a drugi z powodzeniem pracuje w Górniku Zabrze.

Podsumowanie


screen

Za złotówkę postawioną na Probierza możemy wygrać trzykrotność tej sumy. A gdy taką samą kwotę postawimy na np. Arsena Wengera, to zgarniemy aż 111 złotych. Powyższa oferta należy do LV Bet.