Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Sebastian Rudy skończył mecz Niemcy - Szwecja z bolesnym urazem

Sebastian Rudy w sobotnim meczu Niemcy - Szwecja doznał bolesnej kontuzji. Badanie po meczu wykazało, że piłkarz ma złamany nos.

Do zdarzenia doszło w 30. minucie. Ole Toivonen próbował przeskoczyć nad robiącym wślizg Rudym, ale niefortunnie uderzył lewą nogą w twarz Niemca. Rudy momentalnie zalał się krwią, a prowadzący spotkanie Szymon Marciniak przerwał mecz.

Z nosa Niemca lała się krew. Piłkarz nie był w stanie zatrzymać krwotoku. Szybko przy nim znaleźli się lekarze kadry Niemiec.

Na pomoc ruszył reprezentacyjny lekarz Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt. Szybko zdecydował, że piłkarz musi opuścić boisko i dalsze próby opanowania sytuacji odbędą się już za linią boczną przy niemieckiej ławce rezerwowych.

Za linią boczną Rudy ściągnął koszulkę i próbował nią zatamować krwotok, ale nie było to takie proste. Udało się to dopiero po kilku minutach, ale trener Joachim Loew zdecydował, że Rudy do gry już nie wróci. Zastąpił go Ilkay Gundogan.

Po meczu okazało się, że w starciu Toivonenem Rudy złamał nos. - Dalsza gra nie miałaby sensu. Nos jest złamany - powiedział telewizji ZDF Rudy tuż po meczu.

Nie wiadomo, czy niemiecki pomocnik będzie mógł zagrać w kolejnym meczu na MŚ 2018. W ostatniej kolejce Niemcy zmierzą się z Koreą Południową.

23.06.2018, Soczi, Niemcy-Szwecja 2:1 23.06.2018, Soczi, Niemcy-Szwecja 2:1 Fot. Sergei Grits / AP Photo

Niemcy - Szwecja 2:1

Reprezentacja Niemiec pokonała Szwecję 2:1 w swoim drugim meczu na mundialu w Rosji. Aktualni mistrzowie świata gola na wagę zwycięstwa zdobyli dopiero w 95. minucie po kapitalnym rzucie wolnym Toniego Kroosa. Po dwóch kolejkach szanse na awans z grupy F mają trzy zespoły - Meksyk, Niemcy i Szwecja.