Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018. Polska - Senegal. Jak zagrała Polska z Senegalem? [OCENY]

Polska w meczu otwarcia na mistrzostwach świata przegrała 1:2 z Senegalem. Zobacz, jak oceniliśmy piłkarzy Adama Nawałki za to spotkanie (skala 1:6).
Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny Sport.pl

Wojciech Szczęsny: 2

Przy pierwszym straconym golu bez szans, a wcześniej raczej bezrobotny. Co prawda wyłapał kilka piłek, ale nie były to ani mocne strzały, ani groźne dośrodkowania. W drugiej połowie, widząc pasywne zachowanie Jana Bednarka, wybiegł zza pole karne, ale nie zatrzymał M'Baye Nianga.

Łukasz Piszczek Łukasz Piszczek Sport.pl

Łukasz Piszczek: 1

Zaczął mecz od niedokładnego podania w kierunku Roberta Lewandowskiego, a potem było tylko gorzej. To od jego straty (przegrania pojedynku z Niangem) zaczęła się bramkowa akcja Senegalczyków. W drugiej połowie nadal zdarzały mu się błędy w obronie, a z jego ofensywnych wejść nie było większego pożytku.

Michał Pazdan Michał Pazdan Sport.pl

Michał Pazdan: 3

W pierwszej połowie zdecydowanie najlepszy z obrońców, a może nawet najlepszy polski piłkarz, ale to raczej marne pocieszenie. Pochwalić go jednak wypada, bo zaliczył wiele udanych i przede wszystkim kluczowych interwencji we własnym polu karnym oraz jego okolicach.

Thiago Cionek Thiago Cionek Sport.pl

Thiago Cionek: 1

Na środku obrony zastąpił kontuzjowanego Kamila Glika. Choć zastąpił, to chyba za duże słowo. Autor samobójczej bramki, ale to nawet nie o samą bramkę chodzi, bo Cionek ogólnie w defensywie grał słabo. Jak miał piłkę przy nodze, to irytował - wyprowadzał ją bardzo niedokładnie.

Maciej Rybus Maciej Rybus Sport.pl

Maciej Rybus: 2

Nieźle wyglądała jego współpraca z grającym przed nim Grosickim. Ale w defensywie był pasywny. Brakowało mu przyspieszenia i agresji, praktycznie ani razu nie przechwycił piłki. Ale miał to szczęście, że przed przerwą nieźle asekurował go Pazdan.

Jakub Błaszczykowski Jakub Błaszczykowski Sport.pl

Jakub Błaszczykowski: 1

Brakowało mu przyspieszenia i agresji, też nie przechwycił wielu piłek. Zdarzało mu się wracać do defensywny, ale chyba tylko dlatego, że widział, iż nie radzi sobie tam Piszczek. W drugiej połowie - chyba z powodu urazu - już nie zobaczyliśmy go na boisku.

Grzegorz Krychowiak Grzegorz Krychowiak Sport.pl

Grzegorz Krychowiak: 2

Często wracał po piłkę do obrony. Na początku wygrane pojedynki przeplatał z przegranymi, ale im dłużej trwał mecz, tym zaczął je głównie przegrywać. Już w 12. minucie zobaczył żółtą kartkę i później prosił się o kolejną. To cud, że nie wyleciał z boiska. W 86. minucie strzelił kontaktowego gola, co podnosi jego notę.

Piotr Zieliński Piotr Zieliński Sport.pl

Piotr Zieliński: 2

Nawet dużo widział, ale z jego celnych podań koledzy nie potrafili zrobić użytku. W drugiej połowie zaczął cofać się po piłkę i przez to podejmował mniej ryzyka w grze do przodu. W odbiorze niepewny, zdarzało mu się mylić w środku pola.

Kamil Grosicki Kamil Grosicki Sport.pl

Kamil Grosicki: 2+

W pierwszej połowie starał się być wszędzie. Raz na prawej, raz na lewej, a za chwilę z przodu. Zle z jego akcji wynikało niewiele, by nie napisać, że nic. W drugiej połowie niewidoczny, mało podejmował ryzyka w grze do przodu, ale i tak na tle innych nie wyglądał najgorzej - autor asysty przy golu Krychowiaka.

Arkadiusz Milik Arkadiusz Milik Sport.pl

Arkadiusz Milik: 1

Więcej machał rękami, niż grał w piłkę. Do przerwy ani jednego udanego zagrania, podejmował tylko błędne decyzje. Mnóstwo niecelnych podań, często niechlujnych. W niewielkim stopniu pomógł drużynie, choć po przerwie grał lepiej. Tzn. niewiele lepiej. W 70. minucie mógł strzelić kontaktowego gola, ale trafił w boczną siatkę.

Robert Lewandowski Robert Lewandowski Sport.pl

Robert Lewandowski: 3

W pierwszej połowie niewidoczny. I bezradny, bo został zupełnie odcięty od podań. Jego kontakty z piłką można policzyć na palcach jednej ręki. Po przerwie bardziej aktywny. W 49. minucie wywalczył rzut wolny - mógł z niego strzelić gola, ale bramkarz Senegalu wybił piłkę, która leciała w okienko.

Jan Bednarek Jan Bednarek Sport.pl

Jan Bednarek: 2

Po przerwie zmienił Błaszczykowskiego. I zmienił też ustawienie całej drużyny, bo z 4-4-2 przeszliśmy na 3-5-2. Wygrał kilka pojedynków, które zakończyły ataki Senegalczyków, ale co z tego, skoro w 60. minucie się zagapił, nie przechwycił piłki od Krychowiaka i doprowadził do straty drugiego gola, co obniża jego notę.

Dawid Kownacki - zmienił Milika, w 79. minucie oddał strzał głową, ale to za mało, by zasłużyć na ocenę. Podobnie jak Bartosz Bereszyński, który na boisku pojawił się w 83. minucie (za Piszczka).