Goal.com: Chelsea chce sprowadzić Roberta Lewandowskiego

Wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski opuści Bayern Monachium w letnim oknie transferowym. Na transfer mocno naciska Chelsea, która ma dobre relacje z agentem Lewandowskiego - Pinim Zahavim.
Lewandowski Lewandowski AP

Robert Lewandowski chce opuścić Bayern Monachium w letnim oknie transferowym. Na transfer Polaka mocno naciska Chelsea, która jest zainteresowana Polakiem od kilku lat. Dobrą informacją dla Anglików jest fakt, że agent Lewandowskiego przyjaźni się z właścicielem Chelsea. Złą wieścią dla londyńczyków jest  z kolei to, że Chelsea nie zagra w Lidze Mistrzów, co może zniechęcić Lewandowskiego. 

Chelsea bardzo chce przekonać Bayern Monachium, by sprzedał Roberta Lewandowskiego. Drużyna Romana Abramowicza interesuje się Polakiem od dłuższego czasu, a teraz bardzo chcą wzmocnić klub, który wkrótce ma przejąć Maurizio Sarrii.

Trening reprezentacji w Soczi Trening reprezentacji w Soczi KUBA ATYS

Chelsea nie są zadowolona z postawy Alvaro Morata, jak i Michy Batshuayi, którzy mogą nawet zmienić kluby tego lata. Lewandowski miałby być idealnym zawodnikiem na tę pozycję dla Chelsea.

Goal.com donosi, że klub kontaktował się już Zahavim, ale Chelsea dostała informację, że będzie bardzo ciężko wyciągnąć Lewandowskiego z Bayernu.

Mówi się także o tym, że Morata może trafić do Milanu lub Interu, a jeśli Chelsea zarobi duże pieniądze na Hiszpanie, to wtedy będą chcieli zainwestować je w Lewandowskiego. Żeby kupić Roberta Lewandowskiego będą musieli jednak wydać między 100 a 200 milionów funtów (w zależności od negocjacji).

Póki co Bayern zapewnia, że Lewandowski w przyszłym sezonie będzie wciąż reprezentował barwy zespołu z Bawarii. Coraz więcej przesłanek wskazuje jednak na to, że napastnik chce za wszelką cenę odejść z Bundesligi, szukając dla siebie nowych wyzwań.

Lewandowski może również trafić do Paris Saint-Germain. Transfer do Paryża miałby ułatwić znacząco agent Lewandowskiego Pini Zahavi, który jest w bardzo bliskich relacjach z właścicielem francuskiego klubu. - To są koledzy Zahaviego, kumple, robią razem różne interesy, więc Paryż jest cały czas w grze o Roberta - przyznał dziennikarz Polsatu.