Sport.pl

Serie A. Piotr Zieliński podpisze kontrakt z Napoli. W weekend decydujące spotkanie

'La Gazetta dello Sport' informuje, że Piotr Zieliński już wkrótce powinien podpisać umowę z Napoli. Ma do tego dojść już w weekend, gdy menadżer Polaka pojawi się na wyspie Capri. Umowa ma obowiązywać do 2023 roku.
Polska - Chile 2:2 w Poznaniu. Robert Lewandowski i Piotr Zieliński - strzelcy goli dla reprezentacji Polski w meczu z Chile Polska - Chile 2:2 w Poznaniu. Robert Lewandowski i Piotr Zieliński - strzelcy goli dla reprezentacji Polski w meczu z Chile JĘDRZEJ NOWICKI

Wiele wskazuje na to, że latem dojdzie do wielu zmian w Neapolu. Władze Neapolu są bardzo niezadowolone z faktu, że Napoli nie zdobyło w tym sezonie mistrzostwa Włoch i Ancelotti  chce  nieco zmienić skład drużyny. Okazuje się jednak, że Włoch bardzo ceni umiejętności Piotra Zielińskiego, który ma być teraz mózgiem Napoli. Polska - Chile 2:2 w Poznaniu. Piotr Zieliński, Maciej Rybus, Michał Pazdan i Kamil Grosicki Polska - Chile 2:2 w Poznaniu. Piotr Zieliński, Maciej Rybus, Michał Pazdan i Kamil Grosicki JĘDRZEJ NOWICKI

Władze klubu będą również chcą zatrzymać Zielińskiego w swoich szeregach, a prezydent klubu Aurelio De Laurentiisa stwierdził ostatnio, że bardzo chce zatrzymać Polaka.  Według gazety rozmowy z Piotrem Zielińskim są w fazie finalizacji. 

W weekend na wyspie Capri ma pojawić się menadżer Piotra Zielińskiego, który dopnie szczegóły umowy. 

Zielińskiemu zaoferowano już nową umowę do czerwca 2023 roku, w której nie ma żadnej klauzuli odstępnego. Z jednej strony będzie ona sygnałem dla klubów, że Zieliński wiąże swoją przyszłość z Neapolem, ale z drugiej strony inne kluby nie będą związane klauzulą odstępnego w przypadku ewentualnej oferty. 

Polska - Chile 2:2 w Poznaniu. Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny Polska - Chile 2:2 w Poznaniu. Piotr Zieliński, Grzegorz Krychowiak i Wojciech Szczęsny JĘDRZEJ NOWICKI

Okazuje się jednak, że gdyby menadżer w ostatniej chwili nie chciał dać zgody na brak klauzuli odstępnego, to Napoli jest skłonne do jej podwyższenia. Włoski klub chce zabezpieczyć się przed ewentualną stratą dużych pieniędzy za Polaka. Wszyscy mają świadomość, że wartość Zielińskiego może podskoczyć po mundialu w Rosji. 

Dobre statystyki Zielińskiego

Piotr Zieliński wystąpił w tym sezonie 45 meczach Napoli. Nasz pomocnik zdobył w tym czasie siedem bramek i zaliczył trzy asysty. 

W sumie grający drugi sezon w Napoli Polak zgromadził już 92 mecze, w których strzelił 13 bramek i zanotował 10 asyst.

Bądź na bieżąco z informacjami sportowymi. Wszystko o mundialu i nie tylko. Zapisz się do newslettera