Sport.pl

Nowy trener Lecha, Ivan Djurdjević: Przeciętnych piłkarzy można zatrudnić szybko, na dobrych trzeba poczekać

Ivan Djurdjević, nowy trener Lecha przyznał nam, że Kolejorz 'potrzebuje świeżej krwi'. Na nowe twarze w Lechu trzeba będzie jednak poczekać. - Przeciętnych piłkarzy można zatrudnić szybko, na dobrych trzeba poczekać - prosi o cierpliwość. Zdaje sobie sprawę, że kredyt zaufania jaki ma u kibiców, może się szybko wyczerpać.

Kiedy kibice emocjonują się MŚ w Rosji i czekają na mecze reprezentacji Polski, ekstraklasowe kluby kończą wakacje. Szczególnie ciekawie może być w Lechu. Lider zasadniczej części sezonu, pod koniec rozgrywek roztrwonił przewagę i zajął ostatecznie trzecią lokatę. W Poznaniu mają sporo pracy i planów, a w pierwszy dzień mundialu "Kolejorz" zaczyna przygotowania do nowego sezonu.

- Mecze MŚ będę oglądał wieczorem jak tylko czas pozwoli. Oczywiście miło byłoby zobaczyć w akcji Polaków czy Serbów. Jak Polska zacznie walkę o punkty, my będziemy już jednak w trakcie treningów - zaznaczył nam Ivan Djurdjević, który pierwszym trenerem Lecha jest od maja. Do tej pory zajmował się drugą drużyną z Bułgarskiej, z rezerwami zaczął pracować po 6 latach gry w Poznaniu. W klubie jest od 2007 roku, ale jak sam przyznaje Lech obecnie jest w fazie rekonstrukcji.

Ivan Djurdjević Ivan Djurdjević ŁUKASZ CYNALEWSKI

- Potrzeba nam świeżej krwi i trochę nowych piłkarzy - mówi. Między wierszami słychać, że może to oznaczać szansę dla znanych mu zawodników z ekipy rezerw. Transfery też mają przyjść, ale w swoim czasie.

- Przeciętnych lub słabych piłkarzy można zatrudnić szybko. Na dobrych trzeba poczekać - tłumaczy prosząc o cierpliwość. Uzupełnienie składu musi być konkretne. W Lechu nie będą grać dalej Emir Dilaver czy Mario Situm, do tej pory wypożyczony z Dinama Zagrzeb, za którego trzeba by wyłożyć sporo pieniędzy. Trener nie zaprzecza, że w Poznaniu skończył się też czas Radosława Majewskiego. To wszystko w momencie dużych oczekiwań, ostatniego rozczarowania i napiętej atmosfery na linii zarząd klubu - kibice.

- Staram się w tych spraw nie mieszać. Nie ma znaczenia, że fani mnie akceptują czy lubią. Jak nie będzie wyników, jutro to się może zmienić. Wiem natomiast, że jak dobrze wykonam swoją robotę i będziemy wygrywać, to oni będą zadowoleni. To proste - kończy.

Do tej pory Lech pozyskał Tomasza Cywkę, defensywnego pomocnika, a jak trzeba obrońcę. Istotnych wzmocnień należy spodziewać się w Poznaniu pod koniec czerwca. W połowie lipca rusza natomiast pierwsze runda el. Ligi Europy, w której poznaniacy będą grać (rywala poznają 20 czerwca). Pierwszy i trudny mecz w Ekstraklasie czeka ich 22 lipca z Wisłą w Płocku - "Nafciarze" byli rewelacją wiosny.

Komentarze (3)
Nowy trener Lecha, Ivan Djurdjević: Przeciętnych piłkarzy można zatrudnić szybko, na dobrych trzeba poczekać
Zaloguj się
  • dryfulec

    Oceniono 5 razy 3

    Szybko zatrudnia się tylko słabych? No, to Cywka dobrze rokuje :) Rozumiem, że Lech będzie polował na Ronaldo. Nie prościej od razu powiedzieć, że transferów nie będzie, bo Lech kompletnie nie potrafi ich robić? To znaczy umie sprzedać, ale kupić to najchętniej marchewkę na ryneczku w promocji po trzykrotnej przecenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX