Reprezentacja Polski wraca na Stadion Śląski! Piękny obiekt [ZDJĘCIA]

We wtorek o godzinie 20.45 reprezentacja Polski zmierzy się z Koreą Południową. Po wielu latach przerwy nasza kadra wraca na zmodernizowany Stadion Śląski. Mecz prawdopodobnie obejrzy komplet widzów, czyli około 55 tysięcy kibiców.
Trening reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim Trening reprezentacji Polski na Stadionie Śląskim GRZEGORZ CELEJEWSKI

Reprezentacja Polski wróci na Stadion Śląski!

- Zawsze gramy o zwycięstwo, więc nie jesteśmy zadowoleni z ostatnich wyników. Ale mecze towarzyskie to czas testów - chcemy dać szansę zawodnikom, którzy wcześniej nie mieli okazji grać w reprezentacji - powiedział Adam Nawałka na ostatniej konferencji prasowej przed wtorkowym meczem z Koreą Południową.

Modernizowany Stadion Śląski w Chorzowie otrzymał pozwolenie na użytkowanie! Prowadzone są również negocjacje w sprawie korzystania z obiektu zxzprzecz lekkoatletów. Polski Związek Lekkiej Atletyki planuje w czerwcu 2018 roku zorganizować Memoriał Janusza Kusocińskiego. Modernizowany Stadion Śląski w Chorzowie otrzymał pozwolenie na użytkowanie! Prowadzone są również negocjacje w sprawie korzystania z obiektu zxzprzecz lekkoatletów. Polski Związek Lekkiej Atletyki planuje w czerwcu 2018 roku zorganizować Memoriał Janusza Kusocińskiego. https://www.instagram.com/stadionslaski/

Remont generalny

- Gdybyśmy nic nie zrobili, stadion miałby przestarzałe parametry. Nic z tego, co dziś na nim planujemy, nie miałoby szans się odbyć. Żaden poważny mecz i żadne poważne zawody. Stadion był starej daty, a widzimy, jak świat pędzi do przodu i wokół pełno nowych, nowoczesnych obiektów. Dlatego cieszę się, że dojrzała decyzja, żeby ten stadion doprowadzić do porządku. Oczywiście można się spierać, czy należało go całkowicie wyburzyć i zbudować od nowa, ale ostateczne efekty dowodzą, że Śląski, choć jego modernizacja poszła inną drogą, ma się świetnie - mówi 'Wyborczej' Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego

Stadion Śląski tuż przed otwarciem Stadion Śląski tuż przed otwarciem GRZEGORZ CELEJEWSKI

Stadion wygląda lepiej niż kilka miesięcy temu

Jeszcze w listopadzie 2017 roku wydawało się, że kadra jednak nie zagra w Chorzowie, a winny miał być temu surowy stan obiektu. Okazało się jednak, że przez kilka miesięcy włodarze nadrobili braki. Loże VIP zostały wyposażone w potrzebne meble, poprawił się także komfort pracy dla dziennikarzy.

Złe wspomnienia

Ostatni raz kadra zagrała na Śląskim w 2009 r. Nie było to jednak miłe pożegnanie z Kotłem Czarownic, bo biało-czerwoni w fatalnym stylu ulegli Słowacji (0-1), a mecz oglądały zaledwie 4 tysiące kibiców.

14.10.2009 CHORZOW STADION SLASKI . MARIUSZ LEWANDOWSKI W MECZU PILKI NOZNEJ POLSKA - SLOWACJA .FOT . GRZEGORZ CELEJEWSKI / AGENCJA GAZETA PLYTA KATOWICE NR 238
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

14.10.2009 CHORZOW STADION SLASKI . LUDOVIC OBRANIAK W MECZU PILKI NOZNEJ POLSKA - SLOWACJA .
FOT . GRZEGORZ CELEJEWSKI / AGENCJA GAZETA
SLOWA KLUCZOWE:
PILKA NOZNA REPREZENTACJA SPORT STADION NARODOWY /FR/
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Wcześniej Śląski zmagał się z modernizacją, która rozpoczęła się w 1993 roku. FIFA kazała zamknąć przestarzały obiekt, kiedy podczas meczu Polska - Anglia wybuchły zamieszki.

Chorzów 29.05.1993. Mecz eliminacyjny do mistrzostw świata w piłce nożnej Polska-Anglia (1:1) na Stadionie Śląskim. Nz. interwencja policjantów w zamieszkach na trybunach wywołanych przez pseudokibiców.
ka
PAP/Stanisław Jakubowski
 

<ENGLISH>
Chorzow 29 May 1993. Poland-England (1-1) qualifier for World Football Campionships at the Salski Stadium. Pictured: police intervention in a row caused by stadium rowdies. 
ka
PAP/Stanislaw Jakubowski
</ENGLISH>
SLOWA KLUCZOWE:
Anglia awantura bójka chuligan chuligaństwo eliminacje interwencja kibice kibole lata 90 lata dziewięćdziesiąte mecz mecz eliminacyjny mistrzostwa świata piłka nożna policjanci Polska pseudokibice sport spotkanie stadion Stadion Śląski starcie szalikowcy trybuny zamieszki
ZDJĘCIE DO WKŁADKI:
Pozostałe produktyDLOKA Strony Lokalne Katowice
STANISŁAW JAKUBOWSKI

Historyczny stadion

Na Śląskim odbywały się najważniejsze mecze reprezentacji Polski w historii. To tam, wygraliśmy ze Związkiem Radzieckim (w 1957 r.), Anglią (w 1973 r.) i Portugalią (w 2006 r.). Sukcesy odnosili także nasi lekkoatleci. 

Dzień otwarty Stadionu Śląskiego w Chorzowie Dzień otwarty Stadionu Śląskiego w Chorzowie GRZEGORZ CELEJEWSKI

Komplet kibiców

W Chorzowie wszyscy wiedzą, że powrót kadry Nawałki do Kotła Czarownic to już jest magnes, który bez problemu ściągnie tam komplet widzów. Tych na meczu reprezentacji będzie we wtorek około 55 tysięcy.

Stadion Śląski
Stadion Śląski Materiały Stadionu Śląskiego

Powrót innych dyscyplin

We wrześniu 2018 roku na Stadion Śląski wróci także żużel, czyli dyscyplina, która w latach 80. przyciągała dziesiątki tysięcy ludzi do Kotła Czarownic. 15 września w Chorzowie, odbędzie się finał Speedway Euro Championship.

18.09.2017 Chorzow . Stadion Slaski - podczas podpisania umowy o organizacji imprez lekkoatletycznych .
 Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
GRZEGORZ CELEJEWSKI

Stadion Śląski Stadion Śląski twitter.com/StadionSlaski

Tak wygląda Stadion Śląski po modernizacji. Dzięki zainstalowaniu nowoczesnej bieżni możliwe jest także rozgrywanie zawodów lekkoatletycznych.

18.09.2017 Chorzow . Stadion Slaski - podczas podpisania umowy o organizacji imprez lekkoatletycznych .
 Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
GRZEGORZ CELEJEWSKI

Reprezentacja już trenowała na zmodernizowanym obiekcie

26.03.2018 Chorzow , Stadion Slaski .  podczas treningu reprezentacji Polski w pilce noznej przed meczem z Korea Pld .
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta


SLOWA KLUCZOWE:
Sport Pilka nozna
GRZEGORZ CELEJEWSKI

26.03.2018 Chorzow , Stadion Slaski .  Robert Lewandowski podczas treningu reprezentacji Polski w pilce noznej przed meczem z Korea Pld .
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta


SLOWA KLUCZOWE:
Sport Pilka nozna
GRZEGORZ CELEJEWSKI

26.03.2018 Chorzow , Stadion Slaski .  Kamil Glik podczas treningu reprezentacji Polski w pilce noznej przed meczem z Korea Pld .
Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta


SLOWA KLUCZOWE:
Sport Pilka nozna
GRZEGORZ CELEJEWSKI

07.10.2017 Chorzow . Stadion Slaski , mecz reprezentacji U-19, Polska - Bialorus. Fot. Jan Kowalski / Agencja Gazeta

SLOWA KLUCZOWE:
sport
JAN KOWALSKI