Jak grali w weekend kadrowicze Nawałki? Świetny Grosicki. Krychowiak znów na ławce

Mieszane uczucia mogą mieć kibice reprezentacji po ostatnim piłkarskim weekendzie. Kamil Grosicki strzelił pięknego gola dla Hull City po powrocie do podstawowego składu. Do udanych występów natomiast na pewno nie zaliczy ostatniego spotkania Łukasz Teodorczyk. Polski napastnik w niedzielę przedwcześnie opuścił boisko z powodu czerwonej kartki. Adam Nawałka ma jeszcze dwa problemy. Niegrający Grzegorz Krychowiak i fatalna kontuzja Macieja Makuszewskiego. Sprawdź jak radzili sobie kadrowicze w ten weekend.
10.11.2017  Warszawa. Kamil Grosicki podczas meczu towarzyskiego Polska - Urugwaj na Stadionie Narodowym . Kuba Atys / Agencja Gazeta
SLOWA KLUCZOWE:
pilka nozna reprezentacja /FR/ 10.11.2017 Warszawa. Kamil Grosicki podczas meczu towarzyskiego Polska - Urugwaj na Stadionie Narodowym . Kuba Atys / Agencja Gazeta SLOWA KLUCZOWE: pilka nozna reprezentacja /FR/ FOT. KUBA ATYS

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki strzelił pięknego gola dla Hull City po powrocie do podstawowego składu. Polski skrzydłowy był chwalony nie tylko przez nowego trenera Hull, ale także przez szkoleniowca rywali. Tygrysy pokonały w 21. kolejce Championship Brentford City 3:2 (0:0).

Polski skrzydłowy miał ostatnio sporo problemów. Grosicki siedział na ławce, a jego Hull pałętało się po dolnych rejonach tabeli. Pracę stracił także Leonid Słucki, a jego miejsce zajął Nigel Adkins.

Nowy trener postawił na Polaka, a ten odpłacił się fenomenalnym golem, - "Kammy" Grosicki strzelił pięknego gola, dzięki któremu wyrównaliśmy, bardzo mnie to cieszy - powiedział Adkins.

Grosicki do siatki trafił po raz szósty w tym sezonie. Adkins wystawił go od pierwszej minuty i Polak odpłacił się trenerowi za zaufanie. W trzech ostatnich spotkaniach nasz reprezentant był tylko zmiennikiem.

Trener Brendfordu również zauważył dobrą postawę Polaka. - Wszystko układało nam się łatwo, dopóki Grosicki nie zdobył swojego fenomenalnego gola. Zmienił obraz gry.

PSG's Thiago Motta, left, Anderlecht's Sofiane Hanni, center, and Anderlecht's Lukasz Teodorczyk PSG's Thiago Motta, left, Anderlecht's Sofiane Hanni, center, and Anderlecht's Lukasz Teodorczyk GEERT VANDEN WIJNGAERT/AP

Łukasz Teodorczyk

W 19. kolejce Jupiler League Anderlecht przegrał 1:3 z Charleroi. Antybohaterem meczu został Łukasz Teodorczyk, który obejrzał czerwoną kartkę.

W 16. minucie gola strzelił Kaveh Rezaei, który wykorzystał rzut karny. Trzynaście minut później trener Anderlechtu zmienił kontuzjowanego Adriena Trebela i wpuścił Teodorczyka.

Wejście Polaka wiele nie pomogło, bo Charleroi zdobyło kolejne dwie bramki. Pomiędzy 81. a 85. minutą Anderlecht strzelił gola, a napastnik obejrzał dwie żółte kartki... Gdy schodził do szatni, kamery na stadionie zarejestrowały takie nagranie:

Zdenerwowany Polak wchodzi do szatni i głową uderza w drzwi...

Nic dziwnego, że stracił nerwy. To był jego kolejny słaby mecz. W tym sezonie zagrał w piętnastu meczach, ale strzelił tylko trzy gole.

Robert Lewandowski. Bayern - PSG, Liga Mistrzów Robert Lewandowski. Bayern - PSG, Liga Mistrzów Fot. Matthias Schrader / AP Photo

Robert Lewandowski

Trener Bayernu dał w tej kolejce odpocząć Robertowi Lewandowskiemu. Polak zagrał jedynie 6 minut w wyjazdowym meczu z Eintrachtem Frankfurt. Polski napastnik zmienił w 84. minucie Kingsleya Comana. Bayern Monachium pokonał Eintracht 1:0. Gola dla bawarskiego klubu strzelił Arturo Vidal.

Czarnogora - Polska Czarnogora - Polska Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Łukasz Fabiański

Bramkarz Swansea zagrał 90 minut w meczu z West Bromwich Albion i zanotował czyste konto. Polak miał niewiele pracy w tym spotkaniu. Goście oddali tylko jeden celny strzał na bramkę Łabędzi. Drużyna Fabiańskiego wygrał to spotkanie 1:0 po golu Wilfrieda Bony'ego.

q q A

Grzegorz Krychowiak

Fatalnie wygląda sytuacja Grzegorza Krychowiaka w West Bromwich Albion. Polak kolejny mecz przesiedział na ławce rezerwowych. W ostatnich czterech meczach pomocnik reprezentacji Polski zagrał tylko 6 minut. WBA przegrało ze Swansea 0:1.

Dziennikarze "The Guardian" piszą, że wypożyczenie Krychowiaka z PSG do WBA miało okazać się hitem, a można je już określać mianem "niewypału". - Początkowo Krychowiak wyglądał na pewnego siebie. Starał się przekazywać na boisku instrukcje kolegom z drużyny. Później zaczął być coraz bardziej bezbarwny - pisze o angielski dziennik. Nowym trenerem WBA został niedawno Alan Pardew, który w środku pola stawia na Claudio Yacoba.

Wojciech Szczęsny Wojciech Szczęsny NurPhoto / )Loris Roselli/NurPhoto/Sipa USA/East News

Wojciech Szczęsny

Pełne 90 minut i czyste konto zaliczył Wojciech Szczęsny w hicie 16. kolejki Serie A. Juventus zremisował bezbramkowo z Interem Mediolan. Zastępujący Gianluigiego Buffona Polak był praktycznie bezrobotny, goście oddali tylko jeden celny strzał przy ośmiu gospodarzy.

Kamil Glik Kamil Glik LUIS VIEIRA/AP

Kamil Glik

Kamil Glik rozegrał 90 minut i zaliczył asystę w meczu Monaco - Troyes. Gospodarze do siedemdziesiątej minuty przegrywali 0:2, ale po szaleńczej pogoni w końcówce meczu zdołali zwyciężyć. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, a Polak asystował przy ostatniej bramce.

Piotr Zieliński

Piotr Zieliński zastępował w meczu z Fiorentiną na lewym skrzydle Lorenzo Insigne. Polak niczym szczególnym się nie wyróżnił i w 74. minucie został zmieniony przez Adama Ounasa. Napoli zremisowało bezbramkowo z Fiorentiną. Jedna z najlepszych drużyn w Europie nie może strzelić gola w lidze już od 240 minut.

Bartosz Bereszyński i Ivan Perisić Bartosz Bereszyński i Ivan Perisić ANTONIO CALANNI/AP

Bartosz Bereszyński

Prawy obrońca Sampdorii zagrał 90 minut w zremisowanym 2:2 meczu z Cagliari. Piłkarze z Genui wygrywali już 2:0, ale nie zdołali dowieźć zwycięstwa do końca. Reprezentant Polski nie zawinił przy żadnym z goli. W 89. minucie na boisko wszedł Dawid Kownacki zmieniając Duvana Zapatę. Trzeci z Polaków, Karol Linetty obecnie leczy kontuzję.

Maciej Makuszewski jest kontuzjowany Maciej Makuszewski jest kontuzjowany ŁUKASZ CYNALEWSKI

Maciej Makuszewski

Maciej Makuszewski zszedł z murawy ze łzami w oczach. Reprezentant Polski zakończył mecz z Cracovią w 28. minucie meczu. Pierwsze diagnozy są fatalne dla reprezentanta Polski.

Maciej Makuszewski ma za sobą świetny rok. Zadebiutował w reprezentacji Polski, a w Lechu Poznań był jednym z najlepszych. Adam Nawałka i jego sztab brał go pod uwagę w kontekście wyjazdu na mistrzostwa świata do Rosji. Kontuzja w meczu z Cracovią może zniszczyć marzenia 28-letniego skrzydłowego.

Makuszewski chciał opanować piłkę, ale przypadkowo na niej stanął. Radosław Majewski przyznał w przerwie meczu, że reprezentant Polski usłyszał w kolanie solidne 'gruchnięcie'. Cała sytuacja nie wyglądała dobrze.

Jakub Świerczok (w białej koszulce) Jakub Świerczok (w białej koszulce) (fot. AGNIESZKA SADOWSKA)

Jakub Świerczok

W 19. kolejce Lotto Ekstraklasy Pogoń zremisowała w Szczecinie 3:3 z Zagłębiem Lubin. Wielką formą błysnął Jakub Świerczok, kadrowicz Adama Nawałki.

Po 38 minutach Pogoń prowadziła już 2:0, po golach Delewa i Piotrowskiego. Goście odpowiedzieli trafieniem Świerczoka, ale jeszcze przed przerwą na 3:1 bramkę zdobył Niepsuj. Popisał się atomowym strzałem, przy którym bramkarz był bez szans.

Na początku drugiej połowy kontaktowego gola z rzutu karnego strzelili goście, a autorem trafienia znów był Jakub Świerczok.

Kiedy wydawało się, że Pogoń utrzyma zwycięstwo, to w doliczonym czasie gry hat-tricka skomplementował reprezentant Polski. Dla napastnika była to 15 bramka w sezonie i drugi hat-trick z rzędu.