Ma 24 lata i gra w brazylijskim Gremio, z którym wygrał kilka dni temu Copa Libertadores. Ale już mówi się, że niebawem trafi do Europy - interesują się nim FC Porto, Spartak Moskwa, Sampdoria i Liverpool.
Ma 20 lat i gra w Anderlechcie, gdzie jest rywalem Łukasza Teodorczyka. 1 czerwca 2017 roku zadebiutował w reprezentacji Nigerii podczas towarzyskiego spotkania, wygranego 3:0, z Togo. Więcej meczów w kadrze nie rozegrał.
Kolejny 20-latek. Zaczynał w Boca Juniors. Od kwietnia jest piłkarzem Juventusu Turyn. Ma już za sobą debiut w reprezentacji - rozegrał w niej cztery spotkanie, w tym jedno ostatnio - przeciwko Polsce. Wciąż mówi się, że to jeden ze zdolniejszych piłkarzy z Urugwaju młodego pokolenia. I do tego wszechstronny - potrafiący grać na każdej pozycji w środku pola.
Ma 21 lat i wciąż jest piłkarzem CSKA Moskwa. Podkreślamy to wciąż, bo niewiele brakowało a latem trafiłby do Arsenalu.
Ma 21 lat. Jest napastnikem w Bayerze Leverkusen. W maju zeszłego roku zadebiutował w reprezentacji Niemiec (w przegranym 1:3 meczu towarzyskim ze Słowacją). Do dziś uzbierał 10 występów, strzelił jednego gola.
Ma 21 lat i jest pomocnikiem. I to nie byle gdzie, bo w naszpikowanym gwiazdami Paris Saint-Germain. Od kilku miesięcy jest ważną postacią w drużynie Unaia Emery'ego. Choć posiada włoskie obywatelstwo, gra dla Argentyny. Zadebiutował w kadrze kilka miesięcy temu.
22 lata - gra na pozycji defensywnego pomocnika w Anderlechcie. W dorosłej reprezentacji Belgii już zadebiutował - 7 czerwca 2015 roku w wygranym 4:3 towarzyskim spotkaniu z Francją. Później zaliczył jeszcze trzy występy.
25-letni Kolumbijczyk. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika (może też być lewoskrzydłowym). Obecnie zawodnik meksykańskiego Monterrey, ale wypożyczony do Boca Juniors. W kadrze narodowej ma już 27 występów i pięć goli.
22 lata. Szybki skrzydłowy, stylem gry przypomina Arjena Robbena. To jego gol zapewnił Meksykowi szybki awans na mundial (jako czwarta reprezentacja na świecie). Obecnie jest piłkarzem PSV Eindhoven. W kadrze uzbierał 24 występy i strzelił siedem goli.
21 lat, prawy obrońca. Od kilku lat mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych, gdzie także gra w piłkę - obecnie w New York Red Bulls, wcześniej w San Francisco. W reprezentacji Panamy zaliczył już 18 występów, strzelił dwa gole.
Duński piłkarz pochodzenia ugandyjskiego grający na pozycji prawego pomocnika. Od 2016 roku jest zawodnikiem Celty Vigo. Rok wcześniej zadebiutował w dorosłej reprezentacji (teraz Sisto ma 22 lata), gdzie rozegrał już 10 spotkań.
Ma 23 lata, pół roku temu przeniósł się z FC Kopenhagi do Werderu Brema (za 4,5 mln euro). Jest lewym obrońcą. W reprezentacji zadebiutował trzy lata temu w towarzyskim - wygranym 2:0 - spotkaniu z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Do dziś zaliczył 14 występów.
23-letni skrzydłowy. Gra w Arabii Saudyjskiej - w Al-Ittihad, do którego został wypożyczony z egipskiego Zamaleku. - Jestem pod wrażeniem jego szybkości, ale i piłkarskich umiejętności - komplementował go towarzyskim spotkaniu rozegranym w styczniu trener Atletico Madryt Diego Simeone. W reprezentacji uzbierał 18 występów, strzelił trzy gole.
- Z Milikiem wiązano duże nadzieje, kiedy został wybrany przez SSC Napoli na następcę Gonzalo Higuaina. Napastnik, który kosztował 35 mln euro, nie sprostał jednak oczekiwaniom z powodu serii poważnych kontuzji. Obecnie znowu jest poza Serie A, opuścił też większość eliminacji MŚ 2018, ale ma świetny rekord strzelecki w swojej kadrze - 12 goli w 36 występach - argumentuje swój wybór goal.com.
Nominacja w sumie by nas nie zaskakiwała, gdyby nie kontuzja Milika, o której serwis nie wspomina. Dlatego wypada dwa słowa dopisać. Bo choć Milik pod koniec roku ma wrócić do treningów, nie jest powiedziane, że zostanie w Napoli. Klub najchętniej wypożyczyłby Polaka na rundę wiosenną. Pytanie, tylko gdzie. I czy będzie grał. Bo jeśli nie będzie, to zaraz może się okazać, że Adam Nawałka uzna, iż nie ma podstaw do powołania go na MŚ.
Dla naszego selekcjonera wybór selekcji jest dość przejrzysty. Liczy się przede wszystkim regularna gra.
19-letni lewoskrzydłowy. Od 2017 roku zawodnik Stade Rennais. W reprezentacji zaliczył 10 występów, strzeli dwa gole.
Ma 22 lata, jest napastnikiem i piłkarzem Rubina Kazań. Z pochodzenia Turkmen, ale gra dla reprezentacji Iranu. Wystąpił już w 30 spotkaniach, w których strzelił aż 22 gole. Jest w tej chwili piątym najlepszym strzelcem w historii kadry.
21 lat, środkowy pomocnik. Młodszy brat Nordina - napastnika CD Leganes (został tam wypożyczony z Watfordu). Dla kadry zagrał dopiero dwa razy, ale debiut w reprezentacji zaliczył w tym roku. Na co dzień jest piłkarzem Feyenoordu.
21-letni napastnik. Od dwóch lat gra w RB Salzburg, z którym zdobył już dwa mistrzostwa kraju. W reprezentacji Korei zaliczył dziewięć występów i strzelił jednego gola.