Najlepszy bramkarz I kolejki MŚ

Zapraszamy do zagłosowania na najlepszego bramkarza I kolejki MŚ
Jasper Cillessen (Holandia) - Jeden z najlepszych bramkarzy holenderskiej ekstraklasy. Po premierowym sezonie w Ere Divisie wpychany w objęcia największych klubów świata. W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/14 zatrzymał na Amsterdam Arena Barcelonę. Świetny mecz przeciwko ''Blaugranie'' nie uszedł uwadze skautom z całego świata. 25 - latek późno wskoczył do bramki ''Joden''. Wydaje się, że nie na długo. Przy świetnych warunkach fizycznych zachowuje dużą sprawność i refleks. Jasper Cillessen (Holandia) - Jeden z najlepszych bramkarzy holenderskiej ekstraklasy. Po premierowym sezonie w Ere Divisie wpychany w objęcia największych klubów świata. W fazie grupowej Ligi Mistrzów 2013/14 zatrzymał na Amsterdam Arena Barcelonę. Świetny mecz przeciwko ''Blaugranie'' nie uszedł uwadze skautom z całego świata. 25 - latek późno wskoczył do bramki ''Joden''. Wydaje się, że nie na długo. Przy świetnych warunkach fizycznych zachowuje dużą sprawność i refleks. Jasper Cillessen - Fot. RICARDO MORAES / REUTERS

Jasper Cillessen (Holandia)

Obronił kilka groźnych strzałów i świetnie wychodził do prostopadłych piłek, uprzedzając atakujących Hiszpanów. Puścił gola z karnego.

Niemcy - Portugalia 4:0 Niemcy - Portugalia 4:0 Fot. FABRIZIO BENSCH

Manuel Neuer (Niemcy)

Niby nie miał za dużo pracy, ale dwa strzały Ronaldo obronił. A w drugiej połowie wypiąstkował jedno z potężnych uderzeń.

Salvatore Sirigu (Włochy)

Sprawił, że Włosi nie odczuli braku kontuzjowanego Buffona. Kilka bardzo dobrych interwencji.

Guillermo Ochoa podczas jednej ze swoich niesamowitych parad Guillermo Ochoa podczas jednej ze swoich niesamowitych parad Fot. MIKE BLAKE

Guillermo Ochoa (Meksyk)

Pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko jego mecz z Kamerunem w którym nie był aż tak świetny jak z Brazylią, ale tylko dlatego, że miał niewiele do roboty. Czyste konto i udana interwencja w doliczonym czasie gry po strzale Moukandjo.

David Ospina broni strzał w meczu z Grecją David Ospina broni strzał w meczu z Grecją Fot. LEONHARD FOEGER

David Ospina (Kolumbia)

Czyste konto w meczu mistrzostw świata o zawsze duży wyczyn. Nawet jeśli Grecy oddali tylko dwa celne strzały.

Więcej o: